Zapaśnicy Dalinu z medalami

Sport 23 marca 2021 Wydanie 12/2021
Zapaśnicy Dalinu z medalami
Patryk Jaśkowiec – I miejsce

W odbywających sie w Katowicach Mistrzostwach Śląska Dzieci w zapasach klasycznych 13.03.2021 uczestniczyło 94 zawodników ze Śląska i z Małopolski.

KS Dalin reprezentował Patryk Jaśkowiec, który wyjechał na zawody pod opieką ojca – Sławomira. Patryk stoczył trzy zwycięskie walki i zdobył złoty medal w kategorii do 59 kg. W pierwszej walce pokonał na punkty Dawida Bończyka z Rudy Śląskiej, a w kolejnych przez położenie na łopatki zawodników krakowskiej Bieżanowianki: Szymona Bugaja i Nikodema Szluchcika. Sławomir Jaśkowiec od stycznia br. pomaga w szkoleniu zawodników KS Dalin.

W tym samym czasie 13-14.03.2021 w Ropczycach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. W zawodach uczestniczył Jan Mastela w towarzystwie trenera Ryszarda Szpakiewicza . W Mistrzostwach Polski Juniorów Janek walczył w swojej kat. wagowej do 90 kg i w kategorii Open, a w Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. do 85 kg. W swojej kategorii wygrał cztery walki: z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku, Piotrem Chełkiem z Poznania, Szymonem Wlaziem z Zamościa i z Maciejem Nowakowskim z Lubziny. Kolejna walka była już finałową – niestety przegraną , z Ignacym Studnickim z Gorzowa Wlkp. Zdobywając srebrny medal w kategorii wagowej do 90 kg Janek potwierdził swoją dominację i przypieczętował awans na Mistrzostwa Europy Juniorów. W zawodach jeszcze jak zwykle wystartował również w kategorii Open, w której spotkało się 26 zawodników. Pomimo nieudanego losowania (już w drugiej walce spotkał się z późniejszym Mistrzem Polski), wygrał trzy walki i zajął dziewiąte miejsce. W grupie Seniorów naszemu zawodnikowi już zabrakło sił; przegrał dwie walki i odpadł z zawodów.

Mistrzostwa Europy Juniorów zostały przeniesione na czerwiec br., dlatego pozostało jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do wyjazdu.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa serdeczne podziękowanie Państwu Marcie i Janowi Sawickim za pomoc w realizacji wyjazdów na zawody do Katowic i do Ropczyc.