Zapaśnicy na zgrupowaniu kadry

Sport 18 lutego 2016 Wydanie 6/2016
Zapaśnicy na zgrupowaniu kadry
Zapaśnicy na zgrupowaniu kadry

Dzięki ubiegłorocznym sukcesom zapaśników, województwo Małopolskie otrzymało z Ministerstwa Sportu przydział środków na szkolenia 12 zawodników w obu stylach w ramach kadry wojewódzkiej młodzików, w której występują również zawodnicy Dalinu

Z Dalinu powołania do kadry wojewódzkiej otrzymali: Jan Mastela, Jakub Miska, Adrian Poradzisz, Dominik Krawczyk, Filip Szczurek i Krzysztof Szpakiewicz. Dzięki dofinansowaniu ze strony rodziców wymienieni zawodnicy oraz dwóch juniorów młodszych - Maciej Turała i Jakub Moskała wyjechali na tygodniowy obóz do ośrodka szkoleniowego w Zakopanem dysponującym doskonałą bazą szkoleniową (sala zapaśnicza, sala gimnastyczna wielofunkcyjna, siłownia, odnowa biologiczna).

Opiekunami młodzieży byli trener koordynator Kadry Wojewódzkiej Młodzików: Ryszard Szpakiewicz i Robert Proszkowiec, który był odpowiedzialny za juniorów młodszych. Program zgrupowania był bardzo urozmaicony - obok treningów na macie obejmował gry i zabawy w sali gimnastycznej, marszobiegi, zajęcia na siłowni, wyjścia do aquaparku, kręgielnię oraz piesze wycieczki.

Dodatkowo Polski Związek Narciarski za pośrednictwem Lecha Pochwały – trenera skoczków narciarskich ufundował wejściówki na kwalifikacje do zawodów Pucharu Świata. Uczestnicy obozu byli bardzo zadowoleni z pobytu i zaskoczeni, że tak szybko upłynął pierwszy tydzień ferii. Po powrocie do Myślenic zawodnicy sekcji zapaśniczej skorzystali z atrakcyjnych zajęć w ramach akcji „Ferie 2016”, zrealizowanych dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy.