Zapisana historia… z archiwum Bogdana Kowalcze
Opis naszej tego tygodniowej pozycji śmiało można zacząć od znanego klasyku, „dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…” W latach 60.,70. i 80. XX w. zarówno BORT (Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego) jak i PTTK stanowiły lokalne okno na świat, a ten wydany na powielaczu w roku 1971 „Ramowy Program Wycieczek” był swoistym kluczem do odkrywania piękna naszego kraju, ale również zagranicy. Jeśli chodzi o zagranicę była to głównie ówczesna Czechosłowacja i Węgry, ale sporadycznie zdarzał się również wyjazd do ZSRR. Dziś takich wycieczek już nie ma, a bardzo szkoda.
