Zapowiedzi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Kultura 23 lutego 2021 Wydanie 8/2021
Zapowiedzi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Turniej Interpretacji Bajki i Baśni – zaproszenie do udziału

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie - filia MOKiS, Miasto i Gmina Myślenice oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach zapraszają dzieci i młodzież do udziału w 12. edycji Rejonowego Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni. Ze względu na panującą pandemię, konkurs odbędzie się w formie on-line. Do turnieju zapraszamy uczestników ze szkół podstawowych Powiatu Myślenickiego. Nagrywajcie swoje występy i przysyłajcie je do nas. Bajki i Baśnie to jeden z niezwykle ważnych elementów świata dziecka, pobudzający wyobraźnię, uruchamiający naturalną i twórczą aktywność.

Kwalifikacje do konkursu odbywają się w formie online. Formularz dostępny pod adresem http://bit.do/TIBIBGlogoczowMyslenice . Do udziału w turnieju zostaną zakwalifikowane osoby, które przyślą zarówno formularz zgłoszeniowy oraz nagranie.

Termin przysłania formularza mija 10 marca 2021 r. o godz. 16:00.

Termin przysłania nagrania mija 12 marca 2021 r. do godz. 16:00.

Zadaniem każdego uczestnika jest przygotowanie scenicznej interpretacji wybranego utworu literackiego: bajki, baśni, legendy, utworu poetyckiego pisanego prozą lub wierszem, dostosowanego do wieku wykonawcy. Turniej jest konkursem teatralnym, w którym obok żywego słowa należy wykorzystać środki wzbogacające wyraz artystyczny występu np. ruch sceniczny, kostium, rekwizyt, elementy scenografii, muzykę, śpiew itp. – stosownie do charakteru inscenizacji. Laureaci Eliminacji Rejonowych zostaną rekomendowani do udziału Regionalnym Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni w Kętach. Szczegóły na stronie internetowej www.mokis.myslenice.pl oraz na facebooku @mokismyslenice. Zachęcamy do udziału, niech Wasze domy i szkoły staną się wspaniałą sceną wirtualnego teatru!

Warsztaty kreatywne „NO WASTE”

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu powoli wracają zajęcia stacjonarne. Wszystkie zajęcia odbywają się w małych grupach i odpowiednim reżimie sanitarnym. Zajęcia stanowią cykl przygotowań do wydarzenia artystycznego, jakim będzie podsumowanie do sezonu w MOKiS.  Dzieci i młodzież zapraszamy na cykl inspirujących warsztatów, promujący idee ZERO WASTE i recyklingu. Sztuką jest z niczego zrobić... COŚ. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję nadać drugie życie przedmiotom, które z pozoru czas świetności już mają za sobą. Sami mogą przynosić zniszone lub zużyte przedmioty, które wraz z prowadzącą będą mogli wprowadzić w nowy obieg użytkowania. Zajęcia rozwijają: kreatywność, estetykę, zdolności manualne, a przede wszystkim pobudzają wrażliwość ekologiczną. Warsztaty odbywają się w piątki. Grupa dziecięca 6-12 lat spotyka się w godzinach 15.00-16.00. Grupa dedykowana młodzieży i dorosłym 16.00-17.30. Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach rodzin. Prowadzenie: Olga Suder. Serdecznie zapraszamy do zapisów i kontaktu z prowadzącą na facebooku @mokismyslenice. Serdecznie zapraszamy.