Zapuśćmy korzenie 2022

Zapuśćmy korzenie 2022

W dniu 19 listopada odbyła się czwarta edycja akcji „Zapuśćmy Korzenie”, zainicjowana przez Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice. Tym razem nowe nasadzenia miały miejsce obok placu zabaw przy ulicy Ogrodowej oraz na Zarabiu.

Celem akcji jest przede wszystkim promowanie ekologii oraz integracja rodzin z małymi dziećmi. Dzięki kilku edycjom powstały kieszonkowe parki „małych Myśleniczan” w różnych częściach miasta.

- Zainteresowanie rodziców jest ogromne, z roku na rok coraz większe. To dla mnie bardzo ważna akcja, która ma charakter edukacyjny, ekologiczny, społeczny i obywatelski.

W sposób wymowny nasze dzieci “zapuszczają korzenie” w ziemię myślenicką, co jest piękną lekcją patriotyzmu lokalnego. Uwielbiam otrzymywać zdjęcia dzieci i ich drzew zasadzonych we wcześniejszych edycjach, obserwować ich wspólne wzrastanie w szacunku i niejako w symbiozie z naturą. Kontynuacja tego wydarzenia, dla mnie jako inicjatorki, wciąż napawa mnie dumą, że wspólnie tworzymy zieloną przestrzeń w naszym mieście, za którą odpowiedzialność bierzemy my mieszkańcy - powiedziała Magdaleny Ścibor, prezeska Stowarzyszenia Klub Dylematy Mamy i Taty.

Każda akcja to około 30 nowych nasadzeń drzew głównie: buków, lip i dębów. Z kolei każda sadzonka udekorowana jest pamiątkową tabliczką z imieniem i datą narodzin dziecka. Potem wzrasta ona pod czujnym okiem jej małego właściciela.