Zawody Dogfrisbee na Zarabiu

Zawody Dogfrisbee na Zarabiu

Przez całą sobotę 13 maja na plaży trawiastej na Zarabiu mierzyły się ze sobą... psy, a konkretnie duety czworonogów z ich właścicielami. Zwierzaki w zawodach Frisbee Rulezz VOL.2 miały za zadanie, jak najszybciej i jak najskuteczniej złapać rzucone na określoną odległość frisbee.

Zmagania odbywały się w pięciu kategoriach: ThrowNgo, Time warp, Frizgility, Time Trial oraz dostarczający najwięcej emocji i odbywający się w systemie pucharowym Time Trial Parallel. Każda z nich wymagała od psów przede wszystkim chęci zabawy i łapania specjalnego dysku przeznaczonego dla zwierząt, ale również zwinności i szybkości. Wykazać się musiała też druga strona duetu, której zadaniem było rzucenie zabawki precyzyjnie na odpowiednią odległość. Na najlepszego czworonoga w przekroju całych zawodów czekał Puchar Burmistrza, pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki.

- W zawodach wzięło udział około 80 zespołów - człowiek i pies. Popularność naszej dyscypliny jest w Polsce całkiem duża. Dogfrisbee bardzo szybko się rozwija. Chociaż osoby, które nie interesują się pieskami, raczej nie wiedzą o jej istnieniu, to jest to dla nich na pewno ciekawe, że w taki sposób można spędzać czas ze swoim pupilem. W naszym kraju jest wielu bardzo dobrych zawodników na arenie międzynarodowej. W Myślenicach posiadamy klub - Air-Dog, który był organizatorem tych zmagań. W ramach niego staramy się coraz bardziej popularyzować tę formę aktywności - powiedziała nam Paulina Pałucka organizator Frisbee Rulezz VOL.2 i członek klubu Air-Dog.

Najlepsze duety otrzymały bardzo okazałe nagrody. Najbardziej prestiżową z nich - Puchar Burmistrza zgarnęła Wiktoria Krętosz wraz ze swoim psem o imieniu Frea. Na podium znaleźli się również Julita Matejek wraz z Beastem oraz Ola Łupińska, która współpracowała z Ghostem. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy świetnych wyników i mamy nadzieję, że ta forma aktywności z czworonogami w roli głównej będzie się nieustannie rozwijać.