Zbyszek byłby dumny

Nie chce się wierzyć, ale 4 lata już miną od czasu, gdy odszedł od nas Zbyszek Bobowski – rodowity Żywczanin, przeważającą większość życia spędził jednak w Myślenicach.
Z wykształcenia geodeta, nauczyciel, wychowawca młodzieży akademickiej, z zamiłowania fotograf-dokumentalista, pisarz, autor pięknej publikacji pt. „Kapliczki, krzyże, figury…” i tenisista stołowy – amator. Ta ostatnia pasja popularyzatora sportu przejawiała się u niego w taki sposób, że dwa razy w tygodniu w zorganizowanej w swoim domu sali ping-ponga rozgrywał mecze z przyjaciółmi.
Dla uczczenia pamięci Zbyszka Bobowskiego i tych niezwykłych wieczorów z tenisem stołowym w 2016 roku, z inicjatywy Kazimierza Marszałka zorganizowano Memoriał im. Zbyszka Bobowskiego, na którym może swoje umiejętności zaprezentować każdy niezrzeszony tenisista stołowy. W tym roku odbyła się już czwarta edycja Memoriału i jak zwykle zgromadziła kilkudziesięciu pasjonatów celuloidowej piłeczki. Kilkugodzinne zmagania, które 25 kwietnia odbywały się w kilku kategoriach wiekowych, a wśród zwycięzców odnajdziemy nazwiska zawodników, których można już określić mianem stałych bywalców Memoriału. Rywalizacja chociażby w kategorii +70, w której mierzy swoje siły kwartet: Jacek Hołuj, Władysław Kwinta, Bogusław Lehman i Jan Kurcab to już właściwie memoriałowa klasyka, jak starcie Lakersów z Celtami w NBA. Podobnych konfrontacji jest jednak znacznie więcej, bo ten Memoriał to nie tylko okazja do zmierzenia swoich sił z rywalami, ale i zawierania sportowych przyjaźni. Zbyszkowi Bobowskiemu ta impreza z pewnością się podoba.
Zwycięzcy memoriału
Mężczyźni do lat 50: 1. Marcin Buczek, 2. Andrzej Kuchnia, 3. Grzegorz Górecki;
Mężczyźni od lat 50 do70: 1. Marian Knap, 2. Piotr Baran, 3. Zbigniew Stelmach;
Mężczyźni powyżej 70 lat: 1. Jan Kurcab, 2. Jacek Hołuj, 3. Bogusław Lehman;
Kobiety juniorki: 1. Gabriela Bałucka, 2. Anna Klaja, 3. Kamila Żądło;
Kobiety seniorki: 1. Agata Pawlik, 2. Joanna Gaździk, 3. Dorota Majewska.