ZDARZENIA

ZDARZENIA

11 lutego (wtorek)

Do SKKP PSP w Myślenicach 11 lutego o godzinie 12.43 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Dobczyce. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice wraz z podnośnikiem hydraulicznym oraz jednostki OSP Dobczyce, OSP Sieraków, OSP Nowa Wieś. Po przybyciu na miejsce potwierdzono pożar poddasza w budynku mieszkalnym z naruszeniem konstrukcji dachu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano jeden prąd wody na palące się elementy dachu i poddasza, wykonano prace rozbiórkowe zniszczonej części poszycia dachowego oraz elewacji budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia. Przewietrzono i sprawdzono na obecność tlenku węgla (CO) pomieszczenia całego budynku nie stwierdzając zagrożenia

14 lutego (piątek)

W nocy 14 lutego doszło do pożaru samochodów osobowych w miejscowości Sułkowice. Dyżurny operacyjny SKKP PSP po otrzymaniu zgłoszenia o godzinie 01.06 zadysponował zastępy JRG Myślenice oraz OSP Sułkowice, OSP Harbutowice. Po przybyciu na miejsce pożaru stwierdzono 3 samochody osobowe znajdujące się na parkingu objęte płomieniami. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano w pierwszej fazie dwa prądy gaśnicze piany, a następnie schłodzono pojazdy prądami wody. Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po zakończeniu działań gaśniczych funkcjonariusze Policji przystąpili do czynności mających na celu ustalenie właścicieli pojazdów i przyczyny powstałego pożaru.

14-17 lutego

Podczas minionych dni w okresie od piątku 14 do poniedziałku 17 lutego odnotowano na terenie powiatu myślenickiego kolejne zgłoszenia związane z wystąpieniem silnego wiatru. Dotyczyły one powalonych drzew na drogi i budynek mieszkalny. Usuwanie wiatrołomów miało miejsce w miejscowościach Zakliczyn, Myślenice 2, Stróża 2, Pcim, Osieczany, Bysina. Łącznie do poniedziałku rano przeprowadzono 7 akcji. W działaniach brały udział zastępy JRG Myślenice oraz miejscowe jednostki OSP.

mł. bryg. Roman Ajchler