Zdarzenia

Zdarzenia

 23 lipca (czwartek)

O godzinie 14.51 w dniu 23 lipca zgłoszono na numer alarmowy Straży Pożarnej pożar lady chłodniczej w supermarkecie spożywczo-przemysłowym w Myślenicach. Dyżurny operacyjny zadysponował zastępy JRG Myślenice, które po dwóch minutach dotarły na miejsce zdarzenia. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, iż pożar lady chłodniczej został ugaszony przez personel sklepu z wykorzystaniem gaśnicy proszkowej. Ewakuowano 20 osób z hali supermarketu. Działania strażaków polegały na kontroli chłodziarki z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, przeprowadzeniu przewietrzenia hali wentylatorem

elektrycznym oraz sprawdzeniu czy występują stężenia szkodliwych gazów w pomieszczeniach – wskazania przyrządów nie stwierdziły zagrożenia. Trzeba podkreślić prawidłowe postępowanie pracowników po zauważeniu pożaru, które spowodowało zminimalizowanie strat w mieniu i bezpieczne opuszczenie obiektu przez klientów.

24 lipca (piątek)

W dniu 24 lipca o godzinie 06.00 wpłynęło do SKKP PSP zgłoszenie zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Zakliczyn. Do akcji udał się zastęp JRG Myślenice oraz OSP Zakliczyn. Na miejscu zdarzenia stwierdzono kolizję samochodów i uszkodzoną wiatę przystankową, w którą uderzył jeden z pojazdów. Nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń wymagających hospitalizacji w szpitalu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, usunięto rozbite elementy karoserii. Uszkodzone pojazdy przemieszczono poza drogę w celu przywrócenia jej do bezpiecznego ruchu samochodowego.