Zdarzenia

Zdarzenia 13 października 2020 Wydanie 38/2020
Zdarzenia

9 października (piątek)

W dniu 9 października o godzinie 17.40 do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie, iż w terenie leśnym miejscowości Bysina znajduje się osoba z urazem kończyny dolnej. Dyżurny operacyjny zadysponował z JRG Myślenice do działań ratowniczych zastęp SLRR + Quad oraz OSP Bysina. Osoby postronne wskazały ratownikom miejsce przebywania

poszkodowanego. Wykorzystując pojazd Quad z przyczepką do transportu osób strażacy dotarli na miejsce, udzielili rannemu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz ewakuowali go po zaopatrzeniu w miejsce dostępne dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. W wyniku badania ratownicy medyczni podjęli decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala w Myślenicach. Działania ratownicze kończono już po zmroku co utrudniało poruszanie się w terenie leśnym.

10 października (sobota)

Podczas prac polowych w dniu 10 października o godzinie 13.40 doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego z przyczepą w miejscowości Skomielna Czarna. Na miejsce udały się zastępy strażaków OSP Tokarnia, OSP Skomielna Czarna oraz JRG Myślenice. Jako pierwsi do miejsca zdarzenia dotarli ratownicy OSP, którzy potwierdzili do SKKP PSP w Myślenicach informację o leżącym na boku ciągniku rolniczym, jednocześnie informując, iż nie ma osób poszkodowanych wymagających udzielenia pomocy. W związku z potwierdzoną informacją z miejsca zdarzenia do koszar został zawrócony zastęp z JRG. W okresach wiosennym i jesiennym występuje intensyfikacja prac polowych i może dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń takich jak przewrócenie się pojazdu i przygniecenie kierujących. Na szczęście w tym przypadku prowadzącemu ciągnik rolniczy nic się nie stało.

bryg. Roman Ajchler