Zdarzenia

Zdarzenia

20-21 marca (sobota-niedziela)

Sobotni wieczór 20 marca (godz. 20.31) i niedzielny poranek 21 marca (godz. 6.11) to dysponowanie i działania strażaków przy pożarach. W pierwszym przypadku zgłoszenie informowało o pożarze w budynku usługowo – mieszkalnym w miejscowości Krzczonów. Do akcji wyjechały zastępy JRG Myślenice, OSP Krzczonów, OSP Tokarnia, OSP Więciórka, OSP Skomielna Czarna. Na miejscu potwierdzono, iż ogień obejmuje południową część oraz poddasze budynku. Wprowadzone do działań roty gaśnicze podały trzy prądy wody, którymi ugaszono ogień. Usunięto spalone elementy obiektu, przewietrzono i skontrolowano pomieszczenia przyrządami pomiarowymi nie stwierdzając dalszego zagrożenia. Akcja zakończyła się po dwóch godzinach. Niedzielne zgłoszenie informowało o objętym ogniem autobusie na terenie zajezdni w miejscowości Dziekanowice. Zagrożone były stojące w pobliżu kolejne pojazdy. Strażacy po przybyciu podali prądy wody, którymi ugaszono pożar. W tym przypadku do akcji dysponowano zastępy JRG Myślenice oraz OSP z terenu gminy Dobczyce - OSP Dziekanowice, OSP Dobczyce, OSP Sieraków. Pomimo znacznych strat materialnych nikt podczas tych zdarzeń nie odniósł obrażeń.

19 marca (piątek)

Służba strażaków JRG Myślenice w dniu 19 marca rozpoczęła się od wyjazdu ratowniczego na drogę ekspresową S7 w miejscowości Stróża. Na pasie ruchu w kierunku Krakowa samochód osobowy uderzył w barierę ochronną. Przejazd jednym pasem ruchu został zablokowany przez uszkodzony pojazd. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Zabezpieczono miejsce wypadku, poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne. Obrażenia osoby poszkodowanej zostały zdiagnozowane przez ratowników medycznych ZRM, którzy podjęli decyzje o przewiezieniu rannej do SOR. Uszkodzony pojazd został zabrany przez pomoc drogową. W działaniach ratowniczych i zabezpieczających brał udział oprócz strażaków PSP również zastęp OSP Pcim.

Kolportowanie ulotek dotyczących szczepień

Strażacy ochotnicy z jednostek zlokalizowanych na terenie powiatu myślenickiego rozpoczęli proces kolportowania do mieszkańców w swoich miejscowościach ulotek dotyczących szczepień przeciwko chorobie Covid-19. Na każdej ulotce obok informacji o organizacji szczepienia znajduje się również numer telefonu do gminnych koordynatorów szczepień. Przygotowane i dystrybuowane materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z komunikacji internetowej, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Nieprzerwanie trwa również akcja pomocy ze strony strażaków w dotarciu do punktów szczepień przeciw Covid-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia tam we własnym zakresie, a zostały zakwalifikowane do takiego transportu przez jednostki samorządu terytorialnego.

Informacja

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach informuje, iż od dnia 12 marca zmieniły się numery telefonów umożliwiających kontakt z funkcjonariuszami i pracownikami komendy.

Numer do Sekretariatu KP PSP - 47 8317000, Fax: 47 8317009.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego (całodobowo) - 47 8317013, 47 8317010.

Pełny wykaz telefonów dostępny na stronie internetowej KP PSP Myślenice www.gov.pl/web/kppsp-myslenice w zakładce Kontakt.

bryg. Roman Ajchler