Złota Płyta Chodnikowa dla powiatu

Region 17 października 2013 Wydanie 37/2013
Złota Płyta Chodnikowa dla powiatu
Złota Płyta Chodnikowa dla powiatu

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało powiatowi myślenickiemu drugie miejsce i tytuł „Bezpieczne Drogi w Małopolsce – Najlepszy Powiat w 2012 r. Złota Płyta Chodnikowa” VI konkursie „Bezpieczne Drogi w Małopolsce - budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”

W siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski odbyło się uroczyste wręczenie tytułów. Galę prowadził przewodniczący sejmiku Województwa Małopolskiego i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk, który przewodniczącemu Rady Powiatu Henrykowi Migaczowi i staroście Józefowi Tomalowi wręczył nagrodę dla naszego powiatu.

- Dzisiaj honorujemy gminy i powiaty, które w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców budując chodniki i ścieżki rowerowe. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy tego kroku - mówił przewodniczący Barczyk. - Od tego roku nasz konkurs otrzymuje imię Grzegorza Stecha. Przez dwanaście lat był on dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich i rozwijał infrastrukturę naszego województwa. Był człowiekiem bardzo przychylnym naszemu konkursowi, często gościł na naszych galach, a przede wszystkim wiedział wszystko o drogach Małopolski - wspominał.

Powiat otrzymał nagrodę za budowę chodników i poboczy w roku 2012. Całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł w 2012 roku 2 mln 057 tys.212 zł. Nagroda jest uznaniem wymiernych inwestycji powiatu w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców. Co roku przybywa chodników przy drogach powiatowych.

- W roku 2012 wykonano takie inwestycje m.in. w Myślenicach: ul. Sobieskiego, Daszyńskiego, Mickiewicza, Niepodległości, przy rondzie w Śródmieściu, w Krzczonowie, Sieprawiu, Stadnikach, Lipniku. Dwukrotnie więcej zostało i zostanie wykonanych chodników w roku 2013 m.in. w Borzęcie, Zakliczynie, Rudniku, Sułkowicach, Tokarni. To także efekt dobrej współpracy z gminami, które współfinansują realizację tych przedsięwzięć. Zdaję sobie sprawę, iż do zrobienia jest jeszcze wiele i w najbliższych latach chodniki i modernizacja mostów powinny stać się priorytetem powiatu - podkreślił starosta Józef Tomal.