Złoto-brązowy Mikołaj Włodarczyk

Sport 7 marca 2013 Wydanie 9/2013

W Haidmuhle w Niemczech 15-17 lutego odbyły się Mistrzostwa Europy WSA, na których znakomicie spisał się nasz eksportowy musher Mikołaj Włodarczyk, który wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Europy.

Na starcie stanęli mistrzowie i wicemistrzowie większości krajów europejskich. Mikołaj wystartował w dwóch klasach C1i D1. Po pierwszym dniu zawodów w klasie czterech husky uplasował się na 5 miejscu ze stratą 10 sekund do czwartej pozycji i 31 sekund do trzeciego miejsca. W klasie dwóch husky był 8 - różnice między zawodnikami pierwszej dziesiątki były sekundowe. Ale pozostały jeszcze dwa dni zawodów.

W sobotę Mikołaj skoncentrował się na klasie C1. Team: Cegina, Indiana, Lady i Candy wraz z Mikołajem osiągnęli trzeci czas (26 sekundy lepiej od Francuza zajmującego trzecią pozycję i 14 sekund lepiej od zawodniczki z Niemiec) przeskakując tym samym na czwarte miejsce. W D1 nadal 8 miejsce i tak już pozostało do końca zawodów.

W niedzielę 17 lutego w ostatnim etapie Mistrzostw, Mikołaj znów polepszył swój czas w C1, wyprzedził na trasie zawodnika z Francji i dojechał na metę z trzecim czasem zdobywając tytuł 2 Wicemistrza Europy WSA 2013 w klasie czterech husky. Zwyciężył zawodnik z Austrii Alex Serdiukov. Wspaniała postawa Mikołaja sprawiła, że w konkurencji drużynowej Mikołaj wraz kolegą zdobył także złoty medal!

Starty Mikołaja w sezonie wspiera UMiG Myślenice.