Zmiana burmistrza po trzech kadencjach

Zmiana burmistrza po trzech kadencjach

Mieszkańcy Gminy Sułkowice zaufali w tych wyborach nowemu kandydatowi Arturowi Grabarczykowi, który zmienił po trzech kadencjach na fotelu burmistrza Piotra Pułkę. Podczas inauguracyjnej sesji również radni podzielili to zaufanie i wybrali całe prezydium z kandydatów, którzy weszli do rady z listy KWW Artura Grabczyka

Najważniejszym punktem sesji, która odbyła się 20 listopada, oprócz złożenia ślubowania przez burmistrza Artura Grabczyka i radnych, był wybór przewodniczącego i jego zastępców. Sesję rozpoczął radny senior Adam Bargieł. Na początku Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Katarzyna Bochenek wręczyła zaświadczenia o wyborze radnym. Następnie złożyli oni przysięgę.

Po złożeniu ślubowania zostały przeprowadzone wybory na przewodniczącego rady. W tajnym głosowaniu wybrano Waldemara Wolskiego (14 głosów „za”, jeden wstrzymujący się), który był jedynym zgłoszonym kandydatem. Następnie wybrano dwóch wiceprzewodniczących: pierwszym jednogłośnie został Adam Bargieł, drugim Izabela Starowicz (10 głosów „za”, 4 „przeciw”, 1 wstrzymujący się).

Kolejnym punktem sesji było wręczenie zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Gminy Sułkowice Arturowi Grabczykowi. W swoim przemówieniu burmistrz podkreślał, że otrzymał od wyborców kredyt zaufania, ale: „Kredyt ma to do siebie, że należy go spłacić. Podjęliśmy się zadania, służby, która jest właśnie tą spłatą. Chciałbym z tego miejsca zapewnić, że dołożę wszelkich starań, by spłata tego kredytu zaufania była dokonana z dużymi odsetkami naszej sumiennej i rzetelnej pracy na rzecz całej naszej gminy i każdego jej mieszkańca z osobna.” Zwrócił się także do radnych: „Życzę sobie i wam, byśmy wspólnie dążyli do realizacji swoich planów i zamierzeń. Byśmy umieli wspólnie wspierać się wiedzą i mądrością w momentach trudnych i również wspólnie umieli cieszyć się z sukcesów, których przede wszystkim nam życzę.

Skład Rady Miejskiej w Sułkowicach w kadencji 2018-2023: KWW Artura Grabczyka: Teresa Francuziak, Waldemar Wolski, Piotr Falc, Adam Bargieł, Maciej Ziembla, Izabela Starowicz, Zbigniew Zając, Urszula Surowiec; KWW Piotra Pułki: Kazimierz Król, Piotr Oliwa, Janusz Starzec, Zbigniew Mielecki; KW KS Gościbia: Artur Konieczkowicz, Piotr Sroka; KWW Tak dla Sułkowic: Kamil Żądło

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)