Znakomity mecz Sokoła

Sport 7 czerwca 2022 Wydanie 21/2022
Znakomity mecz Sokoła

Trzy kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek w myślenickiej klasie A. Wciąż nie wiadomo, które zespoły uzyskają w tym sezonie awans do klasy okręgowej. Rywalizacja o dwie pierwsze lokaty jest niezwykle zacięta.

Clavia Świątniki Górne przez wiele tygodni była liderem, jednak podopieczni Piotra Kapusty zbyt często remisowali i spadli na drugie miejsce. Teraz zespół nie jest pewny nawet tej drugiej lokaty, bowiem przegrała z Sokołem Borzęta 3-4. Clavia zebrała pełny skład,

z byłymi ligowcami Bartłomiejem Piszczkiem i Piotrem Kapustą na czele, ale mimo to do przerwy prowadził Sokół 2-0 po golach Jakuba Urbanika i Michała Seweryna. Po zmianie stron Clavia objęła prowadzenie 3-2 i wydawało się, że ma kontrolę nad sytuacją, tymczasem zryw podopiecznych Rafała Barana i gole Marka Pajki i Daniela Łukasika sprawiły, że trzy punkty odjechały do Borzęty.

Porażka Clavii sprawiła, że tylko punkt straty do tej drużyny ma Pasternik Ochojno, który pokonała 1-0 Skalnik Trzemeśnia, a przy odrobinie szczęścia drugą lokatę może też zająć Dziecanovia. Do klasy B spada natomiast Iskra Głogoczów, która dzielnie stawiała czoła Stawowi Polanka, ale na kwadrans przed końcem opadłą z sił i rywale zdobyli trzy gole. Ich autorami byli: Damian Piwowarczyk, Sebastian Żelazny i Konrad Zięba. Trzy punkty dopisał Hejnał Krzyszkowice, który po strzale Sławomira Ciaputy pokonała skromnie, 1-0 Dziecanovię.

Paweł Panuś