Znikną światła na Sobieskiego

Znikną światła na Sobieskiego

Na skrzyżowaniu ulicy Sobieskiego z Zakopianką, gdzie obecnie znajduje się sygnalizacja świetlna powstanie węzeł drogowy typu „trąbka” z dodatkowymi pasami włączania i wyłączania na obu jej jezdniach.

Po północnej stronie inwestycji wybudowane zostaną dwie łącznice i wiadukt nad Zakopianką zakończony skrzyżowaniem o ruchu okrężnym. Inwestycja stanowi również początek powstania obwodnicy miasta nazywaną „drogą zachodnią”

Na konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek w pobliżu skrzyżowania będącego głównym wjazdem do Myślenic od strony Krakowa, minister Andrzej Adamczyk zapowiedział powstanie w tym miejscu bezkolizyjnego skrzyżowania.

- Zakopianka to droga o bardzo dużym natężeniu, w tym miejscu to 35 tysięcy pojazdów średnio na dobę, a w okresie wakacji, ferii czy świąt jest to nawet dwukrotnie więcej. To generuje bardzo duże niebezpieczeństwo - mówił minister. - Podpisałem aneks do programu inwestycji, z tego względu, że jej wartość bardzo wzrosła. Rozmawiałem o tym jeszcze z posłem Jarosławem Szlachetką, a teraz już burmistrzem miasta. Ten węzeł jest potrzebny setkom tysięcy Polaków, którzy przemierzają ten odcinek drogi, bo z Zakopianki korzystają mieszkańcy każdego regionu naszego kraju - dodał.

- Skierowanie tej inwestycji do realizacji, to ważny dzień dla Myślenic i dla wszystkich mieszkańców, którzy oczekiwali poprawy bezpieczeństwa właśnie w tym miejscu. Chciałbym podziękować za tę decyzję panu ministrowi, bo jest dla nas bardzo istotna. Ta inwestycja wpisuje się w poprawę bezpieczeństwa szczególnie dla mieszkańców Myślenic, powiatu ale i całej Polski. Jestem przekonany, że dzięki niej poprawimy cały układ komunikacyjny w tym miejscu, bowiem będzie dawała początek zachodniemu obejściu miasta - to bardzo ważne, dla rozwoju tej części Myślenic - podkreślił burmistrz

Przetarg na projekt i budowę węzła zostanie ogłoszony jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, a planowane zakończenie inwestycji to 2022 rok.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)