Zwycięski finisz Respektu

Sport 21 września 2021 Wydanie 36/2021

Piłkarki nożne Respektu Myślenice pokonując Unię Lublin 3-1 (0-1) awansowały na trzecie miejsce w tabeli drugiej ligi grupy południowej.

Mecz rozpoczął się od ataków Unii, która połączywszy się z Widokiem Lublin, prezentowała się w Myślenicach lepiej, dużo lepiej. Potwierdzeniem tego była bramka zdobyta po ładnie zorganizowanym ataku. Okazji bramkowych Unia miała jeszcze kilka, gospodynie zaś raziły niedokładnością i brakiem zrozumienia na boisku. Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdy trener Przemysław Senderski dokonał dwóch zmian i Respekt zyskał inicjatywę. Po raz kolejny klasą błysnęła Zuzanna Węglarz, której szarże siały popłoch w szeregach rywala. Pierwszej bramki Węglarz nie uznała sędzina (spalony), potem piłkę z bliska do siatki wepchnęła Stojeba, a kilka minut później po znakomitej akcji Węglarz na prowadzenie zespół z Myślenic wyprowadziła Kulpa. Ta sama zawodniczka dopełniła formalności po solowej akcji Stojeby.