Gimnazjaliści sięgają po alkohol i chodzą na lekcje

5 grudnia 2013 Wydanie 44/2013

Uczniowie trzech gimnazjów na terenie powiatu przyszli na lekcje… pod wpływem alkoholu. Na wezwanie nauczycieli i dyrekcji w szkołach interweniowała policja

Kolejno w ciągu trzech dni (26, 27, 28 listopada), policjanci interweniowali na wezwanie dyrekcji i nauczycieli w trzech gimnazjach na terenie powiatu. Nauczyciele w każdym z przypadków mieli podejrzenia, co do stanu w jakim znajdują się uczniowie. W pierwszej szkole było to dwóch chłopców, w kolejnej – czterech, a w trzeciej dla odmiany trójka dziewcząt - swoim zachowaniem wzbudziła podejrzenia pedagogów. Wszyscy uczniowie byli w wieku 14-15 lat.

- Gimnazjaliści i gimnazjalistki znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mieli od 0,3 do nieco ponad 1 promila. Po zakończeniu czynności uczniowie zostali przekazani rodzicom – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci będą badać m.in. w jaki sposób nastolatkowie zdobyli alkohol lub czy ktoś nakłaniał ich do jego spożycia. - Rozpijanie małoletniego na przykład poprzez dostarczanie, ułatwianie dostępu lub nakłanianie do spożycia napoju alkoholowego jest przestępstwem, a sąd rodzinny rozstrzygnie czy doszło do demoralizacji uczniów – dodaje Szymon Sala.

p.jag