Powiatowe zawody strażackie

Powiatowe zawody strażackie

Przewidziane na ubiegły rok powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, kilkakrotnie przekładane z powodu złej pogody, odbyły się w tym roku, 20 maja na stadionie KS Dalin. Tym razem pogoda dopisała rewelacyjnie

Organizatorem zawodów jest Powiatowa Komenda PSP w Myślenicach we współpracy z Zarządem Powiatowym ZOSP RP. Rywalizowały dorosłe drużyny męskie i kobiece. Łącznie starowało 13 drużyn. Miały do pokonania tradycyjnie część bojową z rozwinięciem linii gaśniczych na czas i obróceniem tarczy strumieniem wody oraz sztafetę z przeszkodami (np. rów z wodą, drabinka, slalom, ściana w przypadku drużyn męskich).

Zarówno zawody kobiecie, jaki męskie wygrały reprezentacje z OSP Skomielna Biała i będą reprezentowały nasz powiat na zawodach wojewódzkich. Wśród drużyn kobiecych na drugim miejscu uplasowały się panie z OSP Krzesławice, a na trzecim - z OSP Zawada. Czwarta drużyna kobieca to OSP Krzczonów.

W klasyfikacji drużyn męskich 2 miejsce zajęła reprezentacja OSP Harbutowice a trzecie - OSP Krzesławice. Dalsze miejsca zajęły: OSP Sieraków, OSP Zawada, OSP Tokarnia, OSP Myślenice Dolne Przedmieście, OSP Kobielnik i OSP Krzyszkowice.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ładna pogoda przyciągnęła mieszkańców Zarabia i sympatyków straży dopingujących swoje drużyny. Wśród gości obecny byli m.in. przedstawiciele samorządów gmin biorących udział zawodach, Komendy Powiatowej PSP z komendantem Sławomirem Kagankiem i zarządu powiatowego z prezesem Janem Podmokłym oraz zarządów gminnych i miejsko-gminnych ZOSP RP.

Zawody prowadził Roman Ajchler a sędziowali je: Marian Rokosz (sędzia główny) i strażacy z PSP.

Ryszard Sobkowicz Ryszard Sobkowicz Autor artykułu

Nauczyciel i reporter, który ostatnie 25 lat poświęcił na relacjonowanie życia lokalnych społeczności - szczególnie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. (HISTORIA, WYDARZENIA, SAMORZĄD, KULTURA)