Wicemarszałek wręczył promesy na przebudowę boisk. Remont przejdą obiekty w Zawadzie i Dobczycach

Wicemarszałek wręczył promesy na przebudowę boisk. Remont przejdą obiekty w Zawadzie i Dobczycach
Fot. Piotr Jagniewski

Do końca tegorocznych wakacji w całym regionie zostaną wyremontowane aż 54 boiska. Z naszego powiatu promesy otrzymała Gmina Myślenice, która przeznaczyła je na boisko w Zawadzie oraz Starostwo Powiatowe, które przekaże otrzymane środki na budowę boiska w Dobczycach

Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 9 mln zł. Dzisiaj gminy i powiaty, które dołączyły do innowacyjnego projektu „Małopolskie boiska”, odebrały w hali na Zarabiu „promesy” gwarantujące dofinansowanie z budżetu województwa.

Dokumenty wręczyli im wicemarszałek Wojciech Kozak i Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa małopolskiego odpowiada m.in. za kwestie edukacji. W całej Małopolsce istnieje ok. 2 tysięcy boisk, z których mogą korzystać uczniowie. Część z nich jest w kiepskim stanie - a trenowanie na nich może być dla dzieci i młodzieży niebezpieczne. Dlatego władze województwa postanowiły wystartować z pilotażowym projektem „Małopolskie boiska”, który zakłada szeroko zakrojony remont ponad półsetki przyszkolnych obiektów sportowych.

Do pilotażu „Małopolskich boisk” przystąpiły 54 samorządy (45 gmin i 9 powiatów) z całej Małopolski. W efekcie do 31 sierpnia zostaną wyremontowane 54 boiska przyszkolne, z których uczniowie będą mogli korzystać już w nowym roku szkolnym 2018/2019. Na wszystkich obiektach planuje się m.in. wymianę nawierzchni na bezpieczną - posiadającą wszystkie konieczne atesty.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Gazety Myślenickiej