Akcja

Mobilna skarbonka WOŚP wyjechała na ulice Myślenic

Mobilna skarbonka WOŚP wyjechała na ulice Myślenic
- Na czas akcji WOŚP postanowiłem zamienić swój prywatny samochód na mobilną skarbonkę. Jeśli ktoś zauważy mnie na ulicach miasta i będzie miał ochotę wspomóc orkiestrę, to serdecznie zapraszam - zachęca Stefan Patyk. Fot. Piotr Jagniewski

Mimo, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero w niedzielę - od dzisiaj można wspierać akcję wypatrując na ulicach miasta mobilnej skarbonki

- Właśnie idę do sztabu po identyfikator i puszkę - mówi pełen entuzjazmu Stefan Patyk. Jak podkreśla będzie jednym z najstarszych kwestujących, ale za to dojedzie wszędzie tam gdzie zajdzie taka potrzeba. Po raz pierwszy bowiem w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie miasta i gminy Myślenice działać będzie mobilna skarbonka.

- Na czas akcji WOŚP postanowiłem zamienić swój prywatny samochód na mobilną skarbonkę. Jeśli ktoś zauważy mnie na ulicach miasta i będzie miał ochotę wspomóc orkiestrę, to serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że w tym roku pobijemy kolejny rekord - zachęca Stefan Patyk.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. W Myślenicach Orkiestra zagra po raz dziewiętnasty.

W tym roku wolontariusze z czerwonymi serduszkami będą zbierać pieniądze na wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup stanowisk do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)