8 edycja Festiwalu Sportów Ekstremalnych Extreme Jam 28-30 czerwca!

Gmina 25 czerwca 2024 Wydanie 24/2024
8 edycja Festiwalu Sportów Ekstremalnych Extreme Jam 28-30 czerwca!

Głównym punktem programu będą w tym roku atrakcje zlokalizowane na nowo otwartym skateparku. Park posiada sekcję „bowl”, „street” oraz „pumptrack”. W sobotę 29 czerwca w ramach Extreme Jam 2024 odbędzie się tam zaDeskorolkowy Puchar Polski współorganizowany z Polish Skateboarding Federation.

W niedzielę park oddany zostanie fanom hulajnóg. Podczas „Scoot Jam” odbędą się bezpłatne szkolenia dla dzieci oraz zawody na najlepszy trik w formule „street” oraz „bowl”. Sponsorem głównym nagród „Scoot Jam” został sklep boardhouse.pl z Krakowa.

Nie można wyobrazić sobie Extreme Jam bez popularnych i widowiskowych dyscyplin rowerowych. Turystyka rowerowa MTB zajmuje szczególne miejsce w polityce marketingowej Myślenic. Miasto od 3 lat inwestuje w rozbudowę kompleksu Myślenice Singletracks.

W przeddzień zawodów Epic Enduro MTB Trophy nastąpi oficjalne otwarcie trasy „Monster” biegnącej ze szczytu Góry Chełm w kierunku stacji dolnej kolejki 4-osobowej. Same zawody odbędą się w niedzielę 30 czerwca. Wyścig wystartuje z plaży trawiastej na której zlokalizowane zostanie miasteczko festiwalowe. Zawody przeprowadzone zostaną na 4 odcinkach specjalnych. „Monster” będzie jednym z nich.

Trasy wyścigów zlokalizowane są wokół kolejki linowej Sport Arena Myślenice. Sponsorem głównym Epic Enduro MTB Trophy jest gmina Myślenice. Zawody od strony branżowej nakręca marka Dartmoor Bikes natomiast zawodnicy ścigać się będą o atrakcyjne nagrody i statuetki od firm Komex, Etnies Polska i VMAX Moto. Najszybszy zawodnik imprezy jako nagrodę specjalną otrzyma dwudniowy pobyt dla 5-ciu osób w domku Jodłowa Chata na Zarabiu. Epic Enduro MTB Trophy realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zawodom enduro towarzyszyć będą sobotnie wyścigi dla najmłodszych Epic MTB Kids Race. MTB dla najmłodszych przewiduje starty na dwóch oznaczonych pętlach znajdujących się w samym centrum miasteczka festiwalowego. Mniejsza, około 500-metrowa pętla przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-7 lat, dłuższa, licząca około 800 metrów przygotowana została z myślą o dzieciach w wieku 8-9 lat. W pakietach startowych czekają pamiątkowe numery na rower oraz przekąski od Lajkonik, a każdy uczestnik zawodów nagrodzony zostanie na mecie specjalnym medalem.

Wyścigi dzieci podzielono na starty w 3 grupach wiekowych: 14.00 wyścig „kids” 4-5, 15.00 wyścig „kids” 6-7, 16.00 wyścig „kids” 8-10.

W ramach Extreme Jam 2024 odbędzie się też turniej koszykówki Myślenice 3x3 Basket Cup uznawany za jedną z najbardziej klimatycznych imprez w Polsce. Tuż przed finałami zawodów przeprowadzony zostanie Konkurs Rzutów za 3 pkt. W tym roku po raz pierwszy w historii Extreme Jam zostanie zorganizowany zlot kolekcjonerów kart NBA.

W harmonogramie imprezy nie zabraknie foodtrucków, graffiti oraz imprez muzycznych. Wieczorami w Lato na Zarabiu zagrają między innymi Dj Krass-T oraz Dj Daaz. W sobotę artyści odmalują ściany nowego skateparku w atrakcyjne i pasujące do klimatu obiektu projekty, natomiast foodtrucki będą serwować swoje przysmaki już od piątkowego popołudnia.

Informacje: www.extremejam.pl