„Artystyczne Myślenice” z PSONI i MOKiS

Gmina 14 listopada 2023 Wydanie 43/2023
„Artystyczne Myślenice” z PSONI i MOKiS

Częścią przygotowań do gali jubileuszowej jest projekt „Artystyczne Myślenice”, czyli cykl wydarzeń artystycznych i kulturalnych adresowanych do osób z niepełnosprawnością i tworzonych przez nie. Odbyły się już warsztaty artystyczne, a przed nami jeszcze wystawa prac plastycznych zatytułowana „Naturalnie...” i Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością, do którego scenografię również przygotowały osoby z niepełnosprawnością.

Wernisaż wystawy odbędzie się w południe w środę 22 listopada, czyli pierwszego dnia obchodów jubileuszu 20-lecia myślenickiego koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Natomiast Przegląd zaplanowany jest na drugi dzień, czyli czwartek (początek o godz. 9.30).

Zarówno wystawa, jak i Przegląd odbędą się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, który jest partnerem koła PSONI w realizacji projektu „Artystyczne Myślenice”.

Także w MOKIS pod okiem Barbary Kmiecik, Justyny Gawęda i Joanny Jaromin odbyły się warsztaty plastyczne oraz muzyczne prowadzone przez Zbigniewa Morawskiego.

Udział w nich wzięli uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Magiczny Dom” w Myślenicach, które to placówki prowadzi myślenickie koło PSONI. Do udziału w nich zaproszono także uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Myślenicach, ponadto w charakterze wolontariuszy włączyli się w nie uczniowie SP nr 3 w Myślenicach.

Projekt „Artystyczne Myślenice” jest realizowany przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego w ramach konkursu pn. „Kultura Wrażliwa”.