Będzie bezpieczniej i wygodniej

Będzie bezpieczniej i wygodniej

Na myślenickim Zarabiu powstały kolejne progi zwalniające na ulicy Parkowej, dzięki którym będzie jeszcze bezpieczniej na odcinku wzdłuż plaży trawiastej oraz placu zabaw.

Zostały również wyznaczone miejsca parkingowe na tak zwanym „Małpim Gaju”. W tym przede wszystkim wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, które zwiększą dostępność rekreacyjnej dzielnicy Myślenic oraz koperty w miejscach wjazdu na ścieżkę rowerową czy wejścia na ścieżkę dla pieszych.

– To już kolejna modernizacja i inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo na myślenickim Zarabiu. Jest ona zgodna z zaleceniami Policji, naszymi obserwacjami oraz postulatami mieszkańców. Jednocześnie wprowadzamy zasadę zero tolerancji dla aktów wandalizmu oraz piractwa drogowego i wkrótce powstanie dodatkowy monitoring wizyjny. Zarabie to miejsce wypoczynku, sportu i relaksu. Wszyscy muszą to uszanować – podkreśla wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder.

Myślenickie Zarabie to dzielnica w której chętnie wypoczywają mieszkańcy Myślenic oraz odwiedzający nasze miasto goście. Można tu wypożyczyć rowery, gokarty, a już wkrótce nad górny jaz po raz kolejny wrócą kajaki po zimowej przerwie. Inwestycja w bezpieczeństwo w dzielnicy wypoczynkowej, która równocześnie jest wizytówką Myślenic to sprawa priorytetowa.

Mateusz Murzyn Mateusz Murzyn Autor artykułu

Technolog chemik, przewodnik beskidzki, znakarz szlaków, Lider EDK Myślenice. Z zamiłowania opisuje otaczającą rzeczywistość czerpiąc inspiracje wprost z natury i górskich szczytów.