Cyklokarpaty już 25 sierpnia w Myślenicach

Miasto 20 sierpnia 2019 Wydanie 30/2019
Cyklokarpaty już 25 sierpnia w Myślenicach
Czekamy na was w Myślenicach

Koniec wakacji? Tylko razem z Cyklokarpatami! 25 sierpnia 2019 r. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty zapraszają do Myślenic. Współorganizatorem imprezy jest Miasto i Gmina Myślenice.

Pod koniec sierpnia szykuje się prawdziwe kolarskie święto: ostatnia wakacyjna edycja Cyklokarpat zawita na Pogórze Wielickie. Chociaż to jeszcze lato, to o upałach możemy raczej zapomnieć. I dobrze – tutejsze trasy nie należą do najłatwiejszych i nawet przy niższej temperaturze będzie gdzie się spocić – zapowiada Grzegorz Prucnal, jeden z organizatorów maratonu rowerowego w Myślenicach.

Choć Myślenice bardziej kojarzą się z przebiegającą nieopodal zakopianką, to może właśnie dzięki rozgrywanym w tym miejscu zawodom wielu uczestników oraz osób towarzyszących odkryje uroki naszej pięknej miejscowości. Naprawdę warto tu zostać na dłużej!

Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie: do wyboru są cztery dystanse oraz wyścig dla dzieci. Rekreacyjny dystans Family wyniesie 15,7 km przy 661 m przewyższeń. Hobby to niemal 31 km i 1.340 m różnicy wzniesień, zaś Mega i Giga to dystanse dla prawdziwych kolarskich wyjadaczy. Mega w Myślenicach liczyć będzie 45,8 km i 2.062 m przewyższeń, a Giga – odpowiednio 60,7 km i 2724 m różnicy wzniesień.

Tradycyjnie zawodnicy dwóch najdłuższych dystansów ruszą o godzinie 11. Pół godziny później wystartują zawodnicy dystansów Hobby i Family. W samo południe rozegrany zostanie Kids Race – wyścig dla dzieci na terenie miasteczka zawodów.

Cyklokarpaty Kids Race to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z zawodami rowerowymi. Na Plaży Trawiastej w Myślenicach przygotowane zostaną różniące się długością trasy, na których bezpłatnie rywalizować będą mogły dzieci do 13. roku życia.

Start maratonu planowany jest w na Zarabiu, nieopodal dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Górę Chełm. Jest to znakomite miejsce, zarówno jako początek zwiedzania miasta, jak i jako możliwość różnego rodzaju rekreacji.

Jak już się rzekło, maraton startować będzie tuż przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, będącego częścią infrastruktury stacji narciarskiej Sport Arena Myślenice. Oprócz oczywistych walorów zimowych, miejsce to jest również bardzo atrakcyjne w sezonie letnim. Na górę Chełm można się dostać całoroczną, jednoosobową koleją krzesełkową.

Wielbicieli aktywnego wypoczynku powinny zainteresować w szczególności liczne trasy spacerowe, a także rowerowe, zgrupowane w ramach Cyklocentrum na Chełmie. Łącznie wyznaczono tu ponad 30 km tras o różnym stopniu trudności, w tym słynną downhillową, wykorzystywaną podczas zawodów w ramach Pucharu Polski. Oczywiście kolej krzesełkowa jest przystosowana do wywożenia rowerów.

Zgłoszenia: https://cyklokarpaty.pl/myslenice/

Projekt bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Maraton Rowerowy Cyklokarpaty współfinansowany jest ze środków Miasta i Gminy Myślenice.