Hulajnogą przez Myślenice!

Hulajnogą przez Myślenice!
Hulajnogi, z których korzystać można w Myślenicach przed ratuszem zaprezentowali Michał Rombalski, przedstawiciel firmy blinkee.city (z lewej) oraz Dariusz Tomaszewski, prezes Elektromobilność Plus Fot. A. Ostafin

Wypożyczyć hulajnogę można poprzez telefoniczną aplikację blinkee.city. Przy rejestracji wymagane jest ukończone 18 lat. Do elektronicznego konta podpięta zostaje karta płatnicza. Dzięki aplikacji firma blinkee.city i jej partner Elektromobilność Plus będą wiedzieć, kto w danym czasie korzysta z określonego sprzętu. Minuta jazdy hulajnogą kosztuje 59 groszy. Dodatkowo płaci się tzw. opłatę startową w kwocie 2,50 zł. Co ważne, nie będzie głównej bazy wypożyczania hulajnóg. Użytkownik zostawi sprzęt w jednym z miejsc wskazanych w aplikacji, skąd odbierze go następny użytkownik.

- Mieszkam w okolicy Myślenic i zauważyłem, że wiele osób boryka się z problemem dotarcia w różne części miasta np. na Zarabie. Nie wszyscy mają samochody, brakuje komunikacji miejskiej, często dojechać trudno też busem. Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie hulajnóg i skuterów - mówi Dariusz Tomaszewski, prezes Elektromobilność Plus. Do trzech tygodni do hulajnóg mają w Myślenicach dołączyć też skutery.

Z hulajnóg blinkee.city korzystają już mieszkańcy m.in. Krakowa, Wieliczki, Skawiny i Tarnowa.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).