Katarzyna Burda nową prezes MZWiK w Myślenicach

Katarzyna Burda nową prezes MZWiK w Myślenicach
Katarzyna Burda - nowa prezes MZWiK w Myślenicach Fot. Piotr Jagniewski

Burmistrz Jarosław Szlachetka przedstawił nową prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach. Została nią Katarzyna Burda

- Wykonując jako burmistrz Miasta i Gminy Myślenice obowiązki zgromadzenia wspólników zarekomendowałem Radzie Nadzorczej Zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myślenicach wybór na stanowisko prezesa Pani Katarzyny Burdy. Miło mi, poinformować Państwa, że w dniu 21 listopada 2018 roku Rada jednogłośnie przegłosowała przedstawioną przeze mnie kandydaturę - podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

Katarzyna Burda od od 2004 roku była związana zawodowo z gospodarką wodną. Rozpoczęła pracę jako podinspektor, a następnie inspektor w wydziale inwestycji w Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa. Od roku 2012 związana z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie. Początkowo na stanowisku głównego specjalisty ds. gospodarki wodnej, a następnie kierownika zarządu zlewni Raby oraz dyrektor zarządu zlewni w Krakowie w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie. Jest absolwentką Politechniki Krakowskiej w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu szacowania i zarządzania nieruchomościami.

- Objęcie tej funkcji jest dla mnie nowym wyzwaniem zawodowym i radością z tego, że będę mogła pracować na rzecz mieszkańców naszej gminy, że będę miała wpływ na rzeczy ważne i podejmować decyzje, które są istotne z punktu widzenia mieszkańców naszego regionu - mówiła.

Burmistrz stawia przed nią kilka zadań. Wśród nich wymienił poprawę sytuacji związanej z wykonywaniem przyłączy mieszkańców do sieci wodno-kanalizacyjnej. Jak podkreślał w kolejce na ich wykonanie czeka ponad 300 osób. Drugim zadaniem jest analiza wniosku taryfowego złożonego do Wód Polskich przez byłego prezesa Andrzeja Urbańskiego oraz zmiana wizerunkowa dotycząca poziomu obsługi mieszkańców miasta i gminy Myślenice.

Nowa prezes podkreśla, że będzie chciała zająć się również sytuacją finansową spółki, procedurami i sprawami priorytetowymi wskazanymi przez burmistrza. Zapowiedziała również przeprowadzenie audytu w spółce i zaprezentowania jego efektów na kolejnych konferencjach prasowych.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)