Myślenicka Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła

Myślenicka Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła

W nocy z piątku na sobotę według deklaracji przez stronę internetową na trasy Myślenickiej EDK wyruszyło 317 osób. Najwięcej osób zadeklarowało wybór trasy fioletowej do Krakowa-Łagiewnik, której patronuje bł. Aniela Salawa, było to aż 127 osób. Na drugim miejscu z najczęściej wybieranych była najstarsza trasa czerwona do Kalwarii Zebrzydowskiej pod opieką Pani Myślenickiej, która w bieżącym roku zachęciła do wyruszenia 100 osób.

Pozostałe trasy do Szczyrzyca, Niegowici oraz Wadowic cieszyły się porównywalną popularnością jak w ubiegłych latach. Warto też zwrócić uwagę że 6 uczestników podjęło największy trud przebycia trasy do Ludźmierza o długości przeszło 65 km.

Zanim pątnicy wyruszyli na ekstremalne drogi, uczestniczyli w mszy świętej rozpoczynającej EDK w Myślenickim Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej. Mszę świętą koncelebrował ks. Zdzisław Balon, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Kazanie do wyruszających wygłosił ks. Marcin Filar – duchowy opiekun Myślenickiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Liderzy myślenickiej EDK Jolanta, Magda i Mateusz dziękują wszystkim, który podjęli wyzwanie i wyruszyli w drogę. Szczególne podziękowania kierują natomiast na ręce księdza proboszcza oraz księdza Marcina, dzięki którym udało się po raz kolejny zorganizować to ważne dla wielu osób duchowe wyzwanie.

Jeśli nie wyruszyliście w tym terminie na EDK możecie to zrobić nadal. Ekstremalna Droga Krzyżowa trwa cały rok. Wystarczy że wyruszycie na jedną z proponowanych tras, w dowolnym momencie. Ważne jest aby rozpocząć to wyzwanie mszą świętą, którą może być odprawiana codziennie wieczorna msza święta.

A wy byliście na EDK? podzielcie się z nami zdjęciami i relacjami, możecie je przesłać na mail gazeta@myslenice.pl

Mateusz Murzyn Mateusz Murzyn Autor artykułu

Technolog chemik, przewodnik beskidzki, znakarz szlaków, Lider EDK Myślenice. Z zamiłowania opisuje otaczającą rzeczywistość czerpiąc inspiracje wprost z natury i górskich szczytów.