Przed nami Myślenicki Festiwal Lata

Przed nami Myślenicki Festiwal Lata

Zbliża się jedna z największych imprez w regionie. Jako główne gwiazdy wystąpią Ewa Farna i zespół Enej. Nie zabraknie również myślenickich brzmień, atrakcji dla dzieci i wielu imprez towarzyszących: sportowych i kulturalnych

Na głównej scenie

Zaczynamy w sobotnie popołudnie 29 lipca atrakcjami dla najmłodszych. Będą zabawy i popisy karaoke. Po raz pierwszy w pobliżu sceny odbędzie się happening plastyczny, w trakcie którego dzieci będą mogły spróbować różnych technik malarskich. Następnie sceną zawładnie taniec akrobatyczny w wykonaniu cheerleaderek z Akademii Tańca Lady Fitness. Jej uczestniczki biorą udział w licznych pokazach i konkursach.

Muzyczną część sobotniej imprezy rozpoczniemy koncertem lokalnego zespołu Gryps. Natomiast w rockowe brzmienia przed główną gwiazdą wieczoru wprowadzi nas zespół Echo, który aktywnie działa na lokalnej scenie rockowej. O 20:30 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru Ewy Farnej. Dzień zakończymy dyskoteką z DJ Wasylem, która potrwa do godz. 1:00 w nocy.

Niedziela, 30 lipca również rozpocznie się zabawami dla dzieci. Nasi najmłodsi myśleniczanie będą mogli aktywnie włączyć się w zabawy, dzięki animatorkom z Centrum Aktywnego Rozwoju Frajda, które poprowadzą zabawy i animacje ze sceny. Po raz pierwszy zaprosimy wszystkich chętnych do obejrzenia show w wykonaniu iluzjonisty Macieja Pędy, który może się pochwalić sporym dorobkiem artystycznym. Jest on m.in. wielokrotnym mistrzem Polski w sztuce iluzji scenicznej i mikroiluzji, występował w programach telewizyjnych. Jego wizytówką jest nadludzka zręczność, za którą nie nadąży nawet najbystrzejsze oko.

W tym dniu nie zabraknie również tańca - tym razem wszystkich porwie zumba oraz tancerze z JDC Agency, którzy trenują pod okiem Andrzeja Starowicza znanego tancerza, instruktora, choreografa i producenta.

Zespół Alergen jako jeden z ciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia pop/rock, rozgrzeje nas przed koncertem głównej atrakcji wieczoru, którą będzie występ rockowo-folkowego zespołu Enej. Ten weekend pełen wrażeń zakończymy plenerową dyskoteką do godz. 24.

Na sportowo

Tradycyjnie poza wydarzeniami na głównej scenie na plaży trawiastej, na terenie miasta odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Amatorzy sportu będą mogli wziąć udział w turnieju tenisowym na kortach na Zarabiu lub rozegrać mecz siatkówki plażowej. O Puchar Burmistrza będzie można powalczyć w turnieju na strzelnicy sportowej.

Kulturalnie

W tygodniu poprzedzającym Myślenicki Festiwal Lata, od wtorku do czwartku (25-27 lipca), zapraszamy dzieciaki na Mały Festiwal Form Artystycznych do MOKiS, w trakcie którego nieodpłatnie odbędą się warsztaty i działania artystyczne. W piątek 28 lipca natomiast Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Mickiewicza, zaprasza na imprezę pod tytułem „Malujemy nasze miasto” oraz rozstrzygnięcie konkursu „Fraszkowa gala”.

W Muzeum Niepodległości odbędą się dwa wernisaże. Wystawa rzeźb w drewnie Zdzisława Sudra z Łyczanki „Sielskie klimaty” oraz malarstwo Jolanty Czarneckiej pt. „Widok z bliska”.

Na scenie w parku przy ul. Jordana wystąpi Kapela Hanki Wójciak. Będzie nastrojowo i klimatycznie, ponieważ ten krakowski zespół gra muzykę z pogranicza folku, world music oraz piosenki autorskiej.

Piątkowy wieczór zakończymy na plaży trawiastej „Letnim Kinem Plenerowym”. Tym razem rozpoczniemy wieczorynką Minionki Rozrabiają dla najmłodszych, a około 22 zaprosimy starszych widzów na dwa seanse Nietykalni oraz Ze wszystkich sił.