20 września: Propozycje artystyczne MOKiS

Propozycje artystyczne MOKiS

Nowości w ofercie zajęć MOKiS

Zajęcia muzyczne, teatralne, rękodzielnicze… fotografia, eksperymenty przyrodnicze i wiele, wiele więcej. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował bardzo ciekawą, nową, jesienną ramówkę. Rozpoczęły się zapisy na zajęcia stacjonarne, można zapisać się na wybrane warsztaty i spotkania. Oferta ponad 20 różnych zajęć, to bogata paleta aktywności dedykowana zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Część z zajęć jest bezpłatnych. Kontynuujemy większość zajęć, które w ubiegłych latach cieszyły się ogromną popularnością: Akademia Wyobraźni, zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia teatru międzypokoleniowego. Zajęcia rozpoczynamy w październiku, wiele list już jest pełnych, ale przygotowaliśmy także wiele nowości, a wśród nich: zajęcia fotograficzne dla młodzieży, szkoła rysunku i malarstwa, szydełkowanie, ilustracja książkowa, grafika warsztatowa dla młodzieży oraz …zajęcia z majsterkowania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Uruchomiliśmy już specjalny formularz https://forms.gle/UC4wdS4nYxBrVjoV9 . Mamy również bardzo bogatą ofertą zajęć plastycznych i rękodzielniczych, które rok rocznie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w tym m.in.: rękodzieło dla dzieci, ceramikę dorosłych, witraż artystyczny dla dorosłych, tkactwo artystyczne. Silną marką jest Akademia Wyobraźni, która w tym roku poza zajęciami dla maluchów i logopedyczno-sensorycznymi otwiera się również na sensoplastykę. Nie czekajcie do rozpoczęcia zajęć, zachęcamy również do zadawania pytań i odwiedzin na naszej nowej stronie internetowej!

Kino Muza zaprasza na kolejne premiery!

Koniec astronomicznego lata, to w kinach zdecydowanie ciekawy okres, pełen wielkich premier. Sam wrzesień to zdecydowanie najlepszy czas dla polskiej filmografii. O ile Hollywood czeka ze swymi największymi premierami do października, o tyle polscy dystrybutorzy już na ten miesiąc przygotowali bardzo ciekawą ofertę.

W repertuarze dla dzieci w najbliższy weekend pojawi się King: Mój przyjaciel lew. Historia o tym, jak nastoletnia Inés i jej brat Alex znajdują w domu małe lwiątko, które – jak dowiadują się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Niespodziewany gość, któremu nadają imię King, szybko staje się ich najlepszym przyjacielem. Bardzo ciekawą ofertę przygotowaliśmy dla dorosłych. Zołza to polska komedia powstała według scenariusza Ilony Łepkowskiej. Produkcja została oparta na ironicznej autobiografii scenarzystki, a w główną rolę wcieliła się Małgorzata Kożuchowska. Jest to przewrotna komedia, mająca na celu nie tylko rozbawić, ale także poniekąd wskazać na ważne życiowe wartości. Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier września jest Johnny - w Kinie Muza już od 24 września. Johnny” to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka. Ksiądz Jan Kaczkowski zapisał się w pamięci jako niebanalny człowiek, który pomimo śmiertelnej choroby znalazł siłę i przestrzeń, żeby pomagać innym.

Pod koniec września tradycyjnie zapraszamy już na Oskarowy wieczór połączony z Dyskusyjnym Klubem Filmowym. Kolejny wielki tytuł Mike’a Millsa w serii Oskarowy Wieczór. C’mon C’mon to oczyszczająca podróż od smutku do radości, od zagubienia do bliskości, od bolącej przeszłości do nowego życia. W filmowym mikroświecie Mike’a Millsa nic nie jest prawdziwsze od ludzkich relacji – ich szczerości, prostoty i jednoczesnych zawiłości. Spotkanie poprowadzi Pani Krystyna Łętocha.

Koło Sympatyków Chorwacji „Licitar” zaprasza na spotkanie

Po wakacyjnej przerwie wracam do spotkań Koło Sympatyków Chorwacji „Licitar”. Miło będzie się spotkać i podzielić się wrażeniami z chorwackich wojaży. Wrażeniami z pobytu w Omisu i jego pięknych okolicach podzielą się założyciele Koła „Licitar”. Przy tym przewidujemy także wymianę wrażeń z innych zakątków Chorwacji i liczymy, że będziemy mogli posłuchać wspomnień naszych gości. Serdecznie zapraszamy! 24 września MOKiS godz.17.30 (sala zielona).