Pusia, Rambo, Lulu, Kokos, Gwidon i inne psie piękności

Pusia, Rambo, Lulu, Kokos, Gwidon i inne psie piękności

To była prawdziwie rozszczekana niedziela na Zarabiu, a wszystko za sprawą Stowarzyszenia Przytul Sierściucha, które zorganizowało I Wystawę Psów Nierasowych im. Psa Bariego w Myślenicach.

Tak naprawdę w trakcie takich zawodów nie wiadomo kto ma większą tremę, właściciel czy jego pupil, sądząc jednak po odgłosach, szczekaniu i śmiechu, wszyscy doskonale się bawili.

Psie piękności rywalizowały w następujących kategoriach: sztuczka z pupilem, najpiękniejszy uśmiech, najciekawsze umaszczenie, nietypowy ogonek, wyjątkowe uszy, historia waszej znajomości, nagroda publiczności. Rywalizacja była ostra, a każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Niezależnie od ostatecznego werdyktu, każdy z psich uczestników otrzymywał nagrodę niespodziankę.

Oczywiście na tym nie koniec, w trakcie imprezy na kiermaszu można było nabyć smakołyki, książki, kwiaty, rękodzieło i inne rzeczy, z których dochód zasilił kasę stowarzyszenia. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, a dorośli bezpłatnie zaczipować pupila oraz posłuchać wykładu „Bezpieczny człowiek, bezpieczny pies” - poprowadzonego przez Kingę Śliwę oraz Agnieszkę Banowską-Sitek -HAU HAU Pozytywne Szkolenie Psów. Jeżeli właściciel i pupil mieli ochotę na trochę sportu, czekał tor przeszkód oraz zabawa: wyścig dla dwojga -Ty i Twój pies.

Na koniec pokaz Zumby - Zumba Fitnes Marta Kasprzyk- można tańczyć z psem oraz pokaz samoobrony z udziałem Klubu Sportowego MMAXIMUS.

Kolejna sierściuchowa impreza za nami. Dużo dobrej zabawy, pozytywnej energii i pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom. I Wystawa Psów Nierasowych odbyła się między innymi dzięki wsparciu Miasta i Gminy Myślenice, a pamiątkowe dyplomy na koniec wystawy wręczył uczestnikom i ich pupilom zastępca burmistrza Mateusz Suder.

 

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.