17 listopada: Zawody Orientacji Precyzyjnej „Na start z mapą”

Zawody Orientacji Precyzyjnej „Na start z mapą”

Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu zaprasza na Zawody Orientacji Precyzyjnej „Na start z mapą”. Odbędą się one w piątek 17 listopada w parku miejskim na myślenickim Zarabiu. Start o godz. 10.

Orientacja precyzyjna to dyscyplina sportu, w której uczestnicy poruszają się z mapą i kompasem wyłącznie po wyznaczonych ścieżkach i z odległości oceniają położenie punktów kontrolnych. Dzięki temu na równi mogą rywalizować w niej osoby bez problemów z poruszaniem się, jak i osoby z niepełnosprawnością ruchową (w tym poruszające się na wózkach).

Zawody odbędą się w ramach projektu „Na Start z mapą”, który jest dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Sport na Start” – edycja II. W związku z tym udział w nich mogą wziąć dzieci i młodzież objęte projektem (można do niego dołączyć w dowolnym momencie i wziąć udział również w bezpłatnych treningach, na których uczymy podstaw tej dyscypliny).

Po zakończeniu części oficjalnej zapraszamy wszystkich chętnych, również dorosłych, do zmierzenia się z przygotowanymi przez nas trasami – nasi instruktorzy wyjaśnią zasady i udzielą wskazówek.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy orienteering.klub@gmail.com . W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego, na messengerze Stowarzyszenia lub bezpośrednio u koordynatorki Kasi Urbaniak.