10 strzałów o Puchar Burmistrza

Miasto Sport 12 listopada 2019 Wydanie 42/2019
10 strzałów o Puchar Burmistrza

Ten rok obfitował w zawody strzeleckie dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości. W niedzielę 10 listopada w strzelnicy na Zarabiu 28 zawodników rywalizowało o Puchar Burmistrza w II Turnieju Strzeleckim Strzelców Rzeczpospolitej „10 Strzałów dla Niepodległej”.

W trakcie zawodów przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 3068 prowadzili akcję promującą Związek Strzelecki. Równolegle prowadzone były zajęcia z pierwszej pomocy (Malta Myślenice) – i strzelanie dla dzieci, które nie mogły korzystać z broni ostrej. Było ich około dwudziestu. Opieką otoczyli ich Strzelcy RP z Myślenic i Gliwic, wprowadzając w meandry strzelectwa. Wiele z nich po raz pierwszy trzymała broń w ręce i miło było widzieć ich uśmiechnięte buzie.

Przebieg rywalizacji tak skomentowała Maja Ingarden: – Najbardziej ucieszyło mnie zachowanie Mariusza Wysockiego, zawodowego żołnierza, który uzyskał najlepszy wynik (wystrzelał 100 punktów na 100 możliwych) i jako zawodowiec zrezygnował z pierwszego miejsca. Podwójnie gratulowałam jego córce Jagodzie - znakomitego wyniku i sportowego zachowania, bo to świetny wzór dla młodzieży i nie tylko.

Narody zwycięzcom wręczali burmistrz i organizatorzy. Najlepsza kobieta w konkurencji – Weronika Dudzik – otrzymała też nagrodę od Komendanta Strzelca Rzeczypospolitej z rąk Komendanta Okręgu Śląskiego.

 

Klasyfikacja końcowa:

Indywidualnie: 1. miejsce – Waldemar Łącki (94 pkt), 2. miejsce – Weronika Dudzik (92 pkt)

3. miejsce – Janusz Hojda (92 pkt), 4. miejsce – Aleksander Ożóg (92 pkt). O miejsce 2., 3. i 4 rozegrano dogrywkę.

Drużynowo: 1. miejsce – JS 3068 ZS Strzelec OSW (353 pkt), 2. miejsce – Strzelcy Rzeczypospolitej Jednostka Myślenice (288 pkt), 3. Miejce – Ochotnicza Straż Pożarna Wielka Wieś (279 pkt).