Bezpieczna kobieta
Straż miejska po raz szósty dla chętnych pań przeprowadzi kursu samoobrony pod nazwą „Bezpieczna kobieta”. Zainteresowanie przerosło oczekiwania, a chętnych było więcej niż wolnych miejsc
Projekt „Bezpieczna kobieta” to rodzaj specjalistycznych treningów, które pozwalają opanować strach wywołany brutalnością napadu, kształtują podstawowe nawyki obronne oraz uczą jak neutralizować działania potencjalnych napastników. W programie szkolenia uwzględniono m.in.: podstawy wiktymologii (czyli jak nie stać się ofiarą przestępstwa), trening pewności siebie i zachowania przy spotkaniu z napastnikiem.
Instruktorzy samoobrony i trenerzy w trosce o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa uczestniczek kursu, będą przekazywali wiedzę pomocną w przewidywaniu niebezpieczeństw. Będą uczyć jak panować nad emocjami w sytuacji zagrożenia oraz umiejętnie dopasowywać środki obrony do rodzaju agresji.
- Samoobrona to coś więcej niż tylko uderzenia, techniki i chwyty, pozwalające odeprzeć atak napastnika. Panie dowiedzą się, że samoobrona to przede wszystkim wyrafinowany system obrony psychologicznej oraz taktyczny sposób unikania różnych zagrożeń - przekonuje komendant straży Tomasz Burkat.
Kursantki zapoznają się z prostymi, ale za to bardzo skutecznymi technikami obezwładniania napastnika. Panie dowiedzą się również, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom oraz jak postępować, gdy dojdzie do ewentualnego zagrożenia. Uczestniczki zajęć dowiedzą się także, jak wykorzystać do samoobrony przedmioty codziennego użytku np. torebkę, klucze, książkę, parasolkę, dezodorant, długopis itp.