Głosowanie w Budżecie Obywatelskim - do 20 września do godz 15.00
Znamy już listę zadań podanych do głosowania w Budżecie Obywatelskim! Wszyscy mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice, którzy ukończyli 16 lat mają możliwość zdecydowania na co przeznaczony zostanie milion złotych z miejskiego budżetu w roku 2020. Głosowanie na zgłoszone przez mieszkańców zadania trwać będzie od 11 do 20 września.
Weryfikację formalną i merytoryczną przeszło łącznie 46 zadań i spośród nich wybierzemy w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane z miejskiego budżetu w przyszłym roku. Każdy z mieszkańców Gminy Myślenice może oddać głos na zadanie w swoim miejscu zamieszkania, a także na jedno z siedmiu zadań ogólnomiejskich. Głosowanie możliwe jest zarówno elektronicznie na stronie www.bo.myslenice.pl, jak również w tradycyjnej formie papierowej, wrzucając wypełnioną kartę do głosowania do jednej z urn umieszczonych w wyznaczonych punktach na terenie całej gminy. Zachęcam do promowania swoich projektów oraz licznego udziału w głosowaniu – tłumaczy burmistrz Jarosław Szlachetka.
Urny do głosowania umieszczone będą od 11 do 20 września między innymi w szkołach podstawowych we wszystkich sołectwach, a także w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Punkcie Informacji Turystycznej MsiT itp. Karty do głosowania można pobrać na stronie www.bo.myslenice.pl, gdzie również można zagłosować elektronicznie, podając swój nuer telefonu i wpisując otrzymany SMS-em kod. Jeden mieszkaniec może zagłosować tylko w jednej formie, głos elektroniczny oraz papierowy oddany przez jedną osobę uznany będzie za nieważny.
- Spośród 51 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020, pięć zostało odrzuconych na etapie weryfikacji merytorycznej, w tym jedno z zadań zostało połączone z identycznym złożonym przez innego autora. Na etapie weryfikacji niektórych autorów wzywaliśmy do uzupełnień lub modyfikacji zadań tak, aby mieściły się w kosztach. W wielu przypadkach kosztorysy były niedoszacowane, w związku z czym wraz z akceptacją projektów autorzy otrzymywali w systemie Budżetu Obywatelskiego warunki, jakie muszą zostać spełnione w przypadku realizacji danego projektu. Wiele zadań będzie możliwe do realizacji do wyczerpania limitu środków zakładanych w kosztorysie – dodaje Marek Pajka z Wydziału Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji UMiG Myślenice.
Jak oddać głos?
(Potrzebny będzie nr PESEL oraz telefon komórkowy)
Głosowanie elektroniczne:
1. Wejdź na stronę www.bo.myslenice.pl
2. Kliknij w środkowej części ekranu przycisk „Głosuj on-line” oraz wypełnij formularz danych osobowych
3. Zaznacz wybrane zadanie ogólnomiejskie oraz okręgowe/sołeckie
4. Potwierdź swój wybór - przepisując kod, który otrzymałeś SMSem
Głosowanie papierowe:
1. Pobierz i wydrukuj kartę do głosowania ze strony www.bo.myslenice.pl
2. Wypełnij kartę wpisując dane osobowe oraz numer lub nazwę zadania ogólnomiejskiego i/lub okręgowego wpisując miejscowość lub okręg, w którym oddajesz głos.
3. Wypełnioną i własnoręcznie podpisaną kartę wrzuć do urny w UMiG Myślenice lub jednym z wyznaczonych punktów
Głosowanie trwa do 20 września do godziny 15.00.
Lista punktów
- Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach,
Sala Obsługi Klienta
- Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu,
ul. Piłsudskiego 20
- Punkt Informacji Turystycznej MSIT,
ul. Rynek 27
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach
- Szkoła Podstawowa nr 6 w Myślenicach (Chełm)
- Szkoła Podstawowa w Bęczarce
- Szkoła Podstawowa w Borzęcie
- Szkoła Podstawowa w Bysinie
- Szkoła Podstawowa w Drogini
- Szkoła Podstawowa w Głogoczowie
- Szkoła Podstawowa w Jasienicy
- Szkoła Podstawowa w Jaworniku
- Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach
- Szkoła Podstawowa w Osieczanach
- Szkoła Podstawowa w Polance
- Szkoła Podstawowa w Porębie
- Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
- Szkoła Podstawowa w Zasani
- Szkoła Podstawowa w Zawadzie
Słoneczna plaża na osiedlu
Zastanawiacie się: gdzie na osiedlu 1000-lecia jest rzeka? Otóż okazuje się, że fantazja ludzka nie zna granic i wcale nie potrzebuje rzeki, żeby wyobrazić sobie plażę. Znacznie ważniejsze jest, że są dzieci, piasek i ochota do zabawy.
A że na osiedlu wszystkich tych elementów jest pod dostatkiem, nie dziwi pomysł słonecznej plaży skierowany do Budżetu Obywatelskiego.
Nie żeby nam się ten pomysł podobał bardziej od innych – równie wspaniałych, ale urzekła nas fantazja. Swoją drogą, gdy za oknem pada, to człowiekowi przypomina się lato.
AWZ
Pobujajmy się w hamaku
Po serii różnych ciekawych pomysłów – hulajnogi i rowery elektryczne, kurtyny wodne – możemy mieć kolejne sympatyczne urozmaicenie w przestrzeni publicznej. Na parkowych drzewach mogą zawisnąć hamaki. Oczywiście jeśli wygrają głosowanie w Budżecie Obywatelskim.
W BO w tej edycji są same fantastyczne pomysły, a o to, który z nich wygra, można by się nawet zakładać. Gazeta rzecz jasna nie będzie żadnego z nich faworyzować, każdy werdykt przyjmie z satysfakcją i solidnie opisze. Ale gdy tak pomyśleć o pobujaniu się hamaku w letni dzień w cieniu drzew to… Miło pomarzyć.
AWZ