Karate - wszystko co chcielibyście wiedzieć

Karate - wszystko co chcielibyście wiedzieć

O Marcinie Sturgulewskim pisaliśmy na naszych łamach 4 lata temu. Nieco wcześniej, bo w 2017 roku, Marcin, rodowity mieszkaniec Augustowa przeniósł się do naszego miasta i założył Myślenicką Akademie Karate „Byakko”.

Klub okazał się być sukcesem organizacyjnym i sportowym, do czego przyczyniła się zarówno pasja i charyzma jego założyciela Senseia Marcina Sturgulewskiego, jak i jego obecne osiągnięcia sportowe, które świadczą o tym, że o karate wie bardzo dużo i jest to wiedza jak najbardziej empiryczna.

Nie jest zresztą jedynym trenerem, bo obecnie „Byakko” to pięciu trenerów i grubo ponad 300 uczestników zajęć w najprzeróżniejszym wieku, bo wbrew pozorom trening, jaki proponują Marcin Sturgulewski & consortes nie jest ukierunkowany tylko na nastolatków chcących iść „Drogą Smoka”. Wystawa, którą od środy 14 września możemy oglądać na myślenickim Rynku to z jednej strony krótki rys historyczny Karate dla tych, którzy nie przeżyli fascynacji Brucem Lee, nie słyszeli piosenek Franka Kimono i obce jest im nazwisko Oyama, ale z drugiej strony również dla tych, którzy o boomie na karate w latach 80. chcieliby sobie przypomnieć. To również przybliżenie historii myślenickiej akademii i również, a może nawet przede wszystkim zapowiedź czegoś, co będzie nam dane zobaczyć z bliska, czyli Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin, które odbędą się 5-6 listopada w hali sportowej na Zarabiu.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).