Mateusz Suder wiceburmistrzem Miasta i Gminy Myślenice

Mateusz Suder wiceburmistrzem Miasta i Gminy Myślenice
Wiceburmistrzem Miasta i Gminy Myślenice został Mateusz Suder Fot. Piotr Jagniewski

Jarosław Szlachetka na stanowisko wiceburmistrza Miasta i Gminy Myślenice powołał dotychczasowego radnego miejskiego i przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Mateusza Sudra

Mateusz Suder od 2001 r. pracuje w samorządzie powiatowym. Społecznie działał jako członek zarządu, a od 2017 roku również skarbnik koła PZW Myślenice. W kadencji 2014-2018 był radnym miejskim, a w wyborach samorządowych 2018 ponownie został wybrany zdobywając 1023 głosy.

- Mam nadzieję, że doświadczenie, które Pan Mateusz Suder wyniósł z pracy w samorządzie powiatowym wspomoże moją pracę jako burmistrza Myślenic oraz wpłynie na funkcjonowanie urzędu oraz na rozwój gminy - podczas prezentacji swojego zastępcy mówił Jarosław Szlachetka.

Jednym z zadań wiceburmistrza będzie opracowanie regulaminu organizacyjnego w Urzędzie Miasta.

- Najpierw spotkam się z pracownikami podlegającymi stanowisku zastępcy burmistrza w obecnym schemacie organizacyjnym urzędu. W drugiej kolejności dokonam przeglądu zamówień publicznych oraz sytemu realizacji i sposobów zamawiania, które do tej pory były realizowane przez Urząd Miasta i Gminy. Będziemy chcieli agregować zamówienia publiczne w możliwie jak największym zakresie, aby pozyskać oszczędności w gminie. To konieczne, aby jak najkorzystniej wydawać pieniądze mieszkańców, które wpływają do budżetu - podczas konferencji mówił Mateusz Suder.

Powołanie wiceburmistrza to kolejna decyzja kadrowa burmistrza Jarosława Szlachetki. W listopadzie przedstawił nową prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach, którą została Katarzyna Burda. Podczas dzisiejszego spotkania z mediami poinformował, że w czwartek 6 grudnia na stanowisko prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów został powołany Jarosław Korabik - dotychczasowy pracownik urzędu Gminy Tokarnia.

Jarosław Szlachetka pytany o to, czy powoła drugiego wiceburmistrza nie wykluczył kolejnej nominacji. - To dopiero przed nami. Na tę chwilę robimy przegląd funkcjonujących wydziałów i pozostajemy na powołaniu jednego zastępcy. W Urzędzie Miasta i Gminy w Wieliczce, czy w Skawinie funkcjonuje dwóch zastępców burmistrza. To wpływa na nadzór, współpracę i kontakt z urzędnikami oraz z mieszkańcami - skomentował Jarosław Szlachetka.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)