Otwarcie Parku Społecznego w Zasani

Gmina 20 września 2022 Wydanie 35/2022
Otwarcie Parku Społecznego w Zasani

W niedzielę 18 września odbyło się oficjalne otwarcie Parku Społecznego w Zasani połączone z piknikiem dla mieszkańców. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie “Nasza Zasań”, które od kilku lat stara się udoskonalić miejsce, w którym wolny czas spędzają miejscowi ludzie.

Od 2018 roku Stowarzyszenie “Nasza Zasań” powoli rozbudowuje i udoskonala Park Społeczny, który staje się coraz bardziej zielony. W tym miejscu już dziś można rozpalić grilla, zagrać w tenisa stołowego czy po prostu spędzić czas w drewnianej altance. Są tam umiejscowione również bramki do gry w piłkę nożną. Zamontowana jest także latarnia, która pozwala komfortowo przesiadywać w parku wieczorami.

W ubiegłą niedzielę z okazji otwarcia Parku Społecznego odbył się piknik. Mimo niesprzyjającej pogody organizatorzy nie zawiedli i zaplanowali wiele atrakcji.

Jednym z najważniejszych punktów planu wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ,,Najpiękniejsze miejsce w Zasani”. Odbył się on w dwóch kategoriach; w pierwszej do lat dziesięciu na podium stanęli: Hanna Kazimierska, Aleksandra Gogól oraz Milena Kania (w tej kolejności), a powyżej lat dziesięciu: Kacper Jakubczyk, Nina Wachnik i Mikołaj Wachnik. Oprócz tego zgromadzeni mogli uczestniczyć w treningu pokazowym Nordic Walkingu oraz w pokazach ratownictwa z wykorzystaniem AED przeprowadzonych przez druhów z OSP Trzemeśnia.

Dla najmłodszych zaplanowano zabawy sportowe, malowanie twarzy oraz dmuchańce. Pogoda nie przeszkodziła w rozpaleniu grilla, z którego można było otrzymać potrawy, a na zgromadzonych czekały również napoje oraz słodki poczęstunek. Wydarzenie miało także wymiar charytatywny, ponieważ została przeprowadzona zbiórka na Zosię Pająk, która od pierwszych dni życia zmaga się z SMA.

Jakub Kurek