Rada Miejska zabezpieczyła środki, ruszają przetargi kolejnych inwestycji!

Gmina 5 stycznia 2021 Wydanie 1/2021
Rada Miejska zabezpieczyła środki, ruszają przetargi kolejnych inwestycji!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach podjęto decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na rozpoczęcie trzech dużych inwestycji, na które Gmina Myślenice pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Rekordowe dofinansowanie w kwocie ponad 22 milionów złotych jakie przydzielił nam Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego pozwoli na budowę nowego Przedszkola Samorządowego w Jaworniku, dwóch sal gimnastycznych przy szkołach w Osieczanach i Drogini oraz trzeciej niecki basenu w Centrum Wodnym Aquarius w Myślenicach. Uchwała Rady Miejskiej polegająca na zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej pozwoli na rozpoczęcie prac nad dokumentacjami projektowymi sal gimnastycznych oraz trzeciej niecki basenu. Procedury dotyczące przedszkola w Jaworniku są już w trakcie realizacji – wyjaśnia Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej polegają na zabezpieczeniu środków w kwocie 300 tys. zł na opracowanie dokumentacji budowy trzeciej niecki basenu w Centrum Wodnym AQUARIUS, 150 tys. zł na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Drogini oraz 150 tys. zł na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Osieczanach. Środki dotyczące budowy trzeciej niecki myślenickiej pływalni zostały przekazane do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, który zarządza basenem i będzie inwestorem tego zadania.

Na ostatniej sesji randi procedowali także uchwały między innymi dotyczące stawek opłat za odpady na terenie Gminy Myślenice, a także umorzenia pożyczki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemeśni w wysokości 234 tysięcy złotych, która pozwoliła na sfinansowanie budowy boiska rekreacyjnego ze sztuczną nawierzchnią wraz z infrastrukturą towarzyszącą obok Szkoły Podstawowej w Trzemeśni.