Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem. Nie tylko piórem, ale i słowem

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem. Nie tylko piórem, ale i słowem

Nigdy nie wiadomo, czy ci, którzy zawodowo władają słowem tak naprawdę wolą jego pisaną, czy mówioną odsłonę. Mieszkańcy Myślenic mogli przekonać się o tym podczas spotkania z Andrzejem Pilipiukiem – jednym z najbardziej popularnych obecnie twórców polskiej fantastyki

W Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem. To jeden z najbardziej popularnych obecnie twórców polskiej fantastyki. Na kartach swoich powieści i opowiadań zabiera czytelników w podróż po niezwykłych światach zbudowanych na jego miłości do historii, nietuzinkowym poczuciu humoru i fascynacji różnymi regionami Polski, a także jej wyjątkową kulturą.

Podczas spotkania z czytelnikami wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane pytania. Opowiadał o planach związanych z nowymi książkami, jak również o tych dotyczących znanych już dobrze bohaterów. Dzielił się także anegdotami ze swoich podróży, spotkań z fanami i odkrywaniem historii, ale nie tych podręcznikowych tylko lokalnych, prywatnych skrywanych przez małe miejscowości. Historii, które mają już naprawdę niewielu strażników. Bez wahania zdradzał tajemnice swojego fachu. Jeśli ktoś chciał się dowiedzieć jak wygląda hermetyczne środowisko pisarzy od środka, jakie są tajniki pracy z wydawnictwami, jak to jest tworzyć na zamówienie i pod ogromną presją czasu lub z czego można czerpać inspirację to trafił we właściwe miejsce. Po ponad dwóch godzinach dyskusji nadszedł czas na tradycyjne autografy i zdjęcia.

Piątkowe spotkanie było świetną okazją, dla wszystkich fanów fantastyki z Myślenic i okolicy, by spotkać się z jednym z jej bardziej charakterystycznych polskich twórców. Przy tej okazji sala konferencyjna biblioteki zgromadziła zarówno dorosłych jak i wkraczających dopiero w świat dojrzałej literatury fanów. Dla każdego był to na pewno świetnie spędzony czas.

Emilia Ćwierz Emilia Ćwierz Autor artykułu

Uczennica w klasie o profilu humanistycznym. Interesuje ją literatura, historia, kino.