Targuj się o pracę
11 pracodawców, 3 agencje zatrudnienia, centra kariery, szkolenia zawodowe, porady dotyczące skutecznego poszukiwania pracy - to wszystko czekać będzie na uczestników II Myślenickich Targów Pracy
W pierwszej edycji targów, które odbyły się w ubiegłym roku wzięło udział ponad 700 osób poszukujących pracy lub zainteresowanych zmianą zawodu. Organizatorzy mają nadzieję poprawić ten wynik, a podczas II Myślenickich Targów Pracy, które odbędą się w czwartek 23 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja, będzie można nie tylko szukać zatrudnienia, ale i sposobów na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy.
W ZSTE od godz. 9 do 13 na zainteresowanych czekać będzie 11 pracodawców, 3 agencje zatrudnienia, Młodzieżowe Centrum Kariery z Myślenic i Skomielnej Białej, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, a nawet Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu, którzy zaprezentują możliwości rekrutacji i szkoleń żołnierzy zawodowych.
Organizacji Targów, podobnie jak w ubiegłym roku podjął się Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach wraz z ZSTE. - Celem Targów jest wspieranie rozwoju nowych miejsc pracy oraz stworzenie płaszczyzny wspólnej komunikacji pomiędzy osobami poszukującymi pracy, a pracodawcami oraz umożliwienie osobom bezrobotnym zapoznania się z oczekiwaniami i wymogami obecnego rynku pracy - mówi Izabela Młynarczyk p.o. dyrektora PUP Myślenice.
Jak przekonują organizatorzy: - Targi Pracy, to dobra okazja do zdobycia wiedzy o lokalnych pracodawcach, ich potencjale, aktualnych ofertach oraz do nawiązania bezpośredniego kontaktu jeszcze przed rekrutacją, a także okazja do złożenia dokumentów aplikacyjnych.
Zaplanowano również warsztaty dotyczące umiejętności aktywnego poszukiwania zatrudnienia pn. „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy” i „Rynek pracy na co dzień”. Porady będą udzielane przez doradców zawodowych i specjalistów ds. rozwoju zawodowego.
Uczestniczący w Targach Pracy wystawcy prezentować będą szkolenia dla pracowników oraz oferty zatrudnienia dla poszukujących pracy m.in. w nastepujących zawodach: cieśla, elektromechanik, elektryk, fryzjer, handlowiec, inżynier projektu, kelner, kierownik produkcji, projektu, konstruktor, kowal, kucharz, lakiernik, logistyk, magazynier, murarz, operator maszyn i urządzeń kablowych, operator obrabiarek CNC, operator wózka widłowego, operator wtryskarki, opiekun osób starszych, pomocnik blacharza samochodowego, lakiernika, biurowy, pracownik fizyczny, gospodarczy, produkcji, techniczny, projektant instalacji solarnych, recepcjonistka, spawacz, sprzedawca, ślusarz, technik procesu, technolog, wychowawca, sanitariusz.