Wspólnie przeciwko quadom w lasach

Region 23 października 2018 Wydanie 38/2018
Wspólnie przeciwko quadom w lasach

Policjanci, strażnicy leśni i strażnicy miejscy zawarli porozumienie w ramach którego w ramach akcji „Quady i crossy” szczególną uwagę zwracać będą na użytkowników tych pojazdów rozjeżdżających lasy

Spotkanie przedstawicieli tych trzech służb odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach. Wzięli w nim udział m.in. komendant policji, naczelnik wydziału prewencji, komendant straży miejskiej, komendant straży leśnej oraz nadleśniczy nadleśnictwa Myślenice.

Rozmowy przedstawicieli służb rozpoczęły się od podsumowania dotychczasowej współpracy, jednak najważniejszym ich punktem było zawarcie porozumienia w kwestii dalszych wspólnych działań. Szczególna uwaga poświęcona została na zjawisko nieuprawnionego wjazdu quadów i crossów na obszary leśne. W związku z tym policja wspólnie ze strażą leśną przeprowadzać będzie akcje ,,Quady i crossy” mająca na celu ograniczenie tego procederu. Do współpracy funkcjonariuszy policji i straży leśnej dojdzie jeszcze m.in. w okresie jesienno-zimowym, aby chronić drzewa przed kradzieżą i zniszczeniami.

Myśleniccy policjanci będą również kontynuować współpracę ze strażą miejską, wspierając ich podczas codziennych patroli aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.