Zaczęło się lato i zaczyna się nowy rozdział w historii basenu letniego

Zaczęło się lato i zaczyna się nowy rozdział w historii basenu letniego

Zgodnie z zapowiedziami władz gminy z lutego br. basen letni przy ul. Mostowej i całe jego otoczenie przeszło modernizację i już 29 czerwca pierwsi chętni będą mogli skorzystać z kąpieli w nim. Właśnie na najbliższą sobotę zaplanowano otwarcie obiektu, a raczej jego części z basenem, bo część gastronomiczna jest otwarta już od minionej soboty.

Cztery miesiące po briefingu, podczas którego burmistrz Jarosław Szlachetka poinformował o tym, że w miejsce poprzedniego dzierżawcy, który niespodziewanie zrezygnował z dalszej dzierżawy obiektu, znalazł się nowy, który zobowiązał się nie tylko prowadzić basen przez kolejnych 10 lat, ale też stopniowo gruntownie go modernizować, możemy oglądać pierwsze efekty zapowiadanych prac.

Wymienione zostało ogrodzenie a także nawierzchnia wokół basenu i na alejkach. Gruntowny remont (zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz) przeszły też sanitariaty, gdzie oprócz toalet i umywalek są również natryski. Powstała też strefa gastronomiczna, która będzie (a właściwie już jest, bo została otwarta tydzień wcześniej) dostępna także dla tych, którzy nie kupią biletu wstępu na basen. Obok niej jest też odnowiony brodzik dla najmłodszych z piaskownicą.

Najmniej patrząc „gołym okiem” zmieniła się sama główna niecka basenowa, ale jak tłumaczą dzierżawcy, jest to niecka betonowa, trudno więc mówić o jej wymianie, szczególnie w tak krótkim czasie. - Przeszła natomiast przegląd wykonany przez profesjonalną firmę i została doszczelniona. Dodatkowo zamontowaliśmy chlorownię. W tym sezonie więcej już nie zdążymy zrobić, ale na przyszły bardzo chcielibyśmy dobudować zjeżdżalnię. Chcemy, żeby było to miejsce jak najbardziej przyjazne wszystkim, ale w szczególności rodzinom z dziećmi. Stąd już teraz oferujemy darmowy wstęp dla dzieci do lat 3, a dla rodzin 2+2 bilety w promocyjnej cenie – mówi Łukasz Kulerz z firmy Qlbar z Sieprawia.

W dni powszednie normalny bilet będzie kosztować 25 zł, a ulgowy 20 zł, w weekendy odpowiednio 30 i 25 zł. W dni powszednie od godz. 17 w ramach tzw. happy hours wstęp będzie kosztował 15 zł. Z basenu będzie można korzystać siedem dni w tygodniu w godz. 10-20. Basen będzie strzeżony, nad bezpieczeństwem pływających będą czuwać ratownicy.