Zarabie gościło biegaczy

Zarabie gościło biegaczy

Ta impreza biegowa wpisała się już na trwałe do sportowego krajobrazu Myślenic. Myślenicki Bieg Uliczny zgromadził na starcie prawie 400 biegaczy, którzy równo o 10 rano w niedziele ruszyli na 10 kilometrową trasę. Wiodła ona ulicami Zarabia od Parku Linowego do skrzyżowania w Osieczanach.

Strat miał miejsce na moście na Zarabiu, a meta na ulicy Szkolnej pod Szkołą Gościnności .

Po 32 minutach i 12 sekundach jako pierwszy linię mety przebiegł znany Dariusz Boroń z Krakowa (DB Team), który równie dobrze co w biegach ulicznych spisuje się w biegach górskich. Drugi na mecie ze stratą zaledwie dwóch sekund był Piotr Kułak z Kamieńska (UKS czempion Bełchatów). O tym, że bieg ma już renomę międzynarodową świadczy fakt, że trzecie miejsce zajął Hiszpan Eduardo Vallejo, ale wspomniana dwójka wyprzedził go aż o trzy minuty. Wśród kobiet nie miały sobie równych trzy reprezentantki Krakowa. Pierwsza przybiegła Katarzyna Jabłońska (czas 39:09) wyprzedzając o 23 sekundy Annę Pawlik (Lacho Team) oraz Elżbietę Brzeską, która przybiegła nieco ponad dwie minuty za zwyciężczynią (41:21). W kategorii najlepszy Myśleniczanin na pierwszym miejscu uplasował się Daniel Filuciak (31:06, 39 miejsce w klasyfikacji ogólnej) na drugim Tomasz Dyrda (31:19, 40 miejsce), a na trzecim Mariusz Trytko (32:54, 59 miejsce).

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).