Akcja ratunkowa na medal - starosta dziękuje

Region 19 czerwca 2018 Wydanie 21/2018
Akcja ratunkowa na medal - starosta dziękuje

W czasie 53. sesji Rady Powiatu Myślenickiego 14 czerwca starosta Józef Tomal wraz z przewodniczącym rady Tadeuszem Żabą, wręczyli listy gratulacyjne oraz podziękowania służbom i pracownikom biorącym udział w akcji ratunkowej, podczas wypadku drogowego z udziałem autokaru przewożącego dzieci szkolne 8 czerwca w Tenczynie

Radni powiatu jednogłośnie przyjęli uchwałę, dotyczącą przyznania dotacji dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej biorących udział w akcji ratunkowej podczas wypadku drogowego w Tenczynie. Symboliczne czeki na kwotę po 5000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu wyposażenia osobistego strażaka oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz listy gratulacyjne, zostały przekazane przez starostę oraz przewodniczącego rady na ręce Stanisława Łabuza prezesa OSP w Lubniu, Tomasza Mońko naczelnika OSP w Tenczynie oraz Marka Zięby skarbnika OSP w Pcimiu.

Starosta podziękował także innym służbom i pracownikom biorącym udział w niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym w Tenczynie. Wśród wyróżnionych znaleźli się Państwowa Straż Pożarna w Myślenicach, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Psami, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

- W obliczu tej tragedii udowodniliście, że w pełni zasługujecie na zaufanie jakim obdarza was społeczeństwo. Trudne warunki, z którymi musieliście się zmierzyć na miejscu zdarzenia zasługują na nasze najwyższe uznanie i wyrazy szacunku dla waszej ciężkiej pracy - dziękował służbom starosta.

Starosta podkreślił, że w obliczu tragedii o tak dużym zasięgu, akcja ratunkowa została przeprowadzona bardzo profesjonalnie i z wielką empatią w stosunku do poszkodowanych, wśród których znalazły się przede wszystkim dzieci. Zaznaczył również, jak dużą rolę w takich sytuacjach odgrywają ćwiczenia i treningi, podczas których służby i pracownicy przygotowują się do wspólnych działań, aby później w przypadku zaistnienia zdarzenia móc podjąć właściwe decyzje i przeprowadzić sprawnie akcję ratowniczą.

- To największe zdarzenie kryzysowe na drogach powiatu w ostatnich latach. Sprawnie ewakuowano osoby poszkodowane w wypadku, zabezpieczono teren, objęto opieką potrzebujących (także psychologiczną), szczególnie dzieci. Uważam, że wszystkie służby „zdały egzamin” podczas tej akcji - dodał starosta.

WSPiFE