Burmistrz Jarosław Szlachetka: Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i realizowania zadań stojących przed samorządem

Burmistrz Jarosław Szlachetka: Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i realizowania zadań stojących przed samorządem
Fot. Piotr Jagniewski

Praca samorządowca to służba, to troska o dobro wspólne. Dlatego liczę na dobrą współpracę z wami wszystkimi. Z Państwem, którzy dzisiaj rozpoczynacie pracę w nowej radzie miejskiej w Myśleniach. Zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym dobro mieszkańców naszej gminy, naszego miasta leży na sercu

- w przemówieniu inaugurującym swoją pracę na stanowisku burmistrza mówił Jarosław Szlachetka

W Radzie Miejskiej wybranej na kadencję 2018-2023 zasiada 10 przedstawicieli KW Prawa i Sprawiedliwości, 9 z KW Macieja Ostrowskiego i 2 z KW Bez Układów. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybierali prezydium rady.

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach został Jan Podmokły z KWW Macieja Ostrowskiego. Po jego obu stronach zasiądą dwie wiceprzewodniczące; to Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego) i Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów).

W dalszej części sesji Jarosław Szlachetka odebrał od komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz złożył ślubowanie. Następnie wygłosił przemówienie w którym nie tylko dziękował rodzinie i współpracownikom, ale mówił o roli samorządowca i kierunku w jakim powinna podążać gmina. Zwrócił się również do wszystkich tworzących radę o dobrą współpracę na rzecz samorządu.

Burmistrz Jarosław Szlachetka: Pozwólcie Państwo, że na początek rozpocznę od podziękowań dla wszystkich wyborców, którzy wzięli udział w święcie demokracji jakim są wybory samorządowe. Chcę podziękować za tą ogromną frekwencję, jaką możemy się poszczycić. Możemy być dumni z naszych mieszkańców jako gmina Myślenice. Ta frekwencja to prawie 60%, za co chciałem wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Zarówno tym, którzy głosowali, tym którzy zostali wybrani i tym którzy startowali. Dziękuję za ponad 11 tys. głosów, bo to historyczny wynik jaki osiągnął kandydat startujący do tej pory na urząd burmistrza Myślenic.

Chciałem podziękować w tym miejscu zespołowi osób z którymi przyszło mi pracować w ostatnich czterech latach w samorządzie wojewódzkim i jako poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej za to, że mnie wspierali i że tworzyliśmy drużynę. Zarówno osobom w radzie miejskiej i radzie powiatu, które wczoraj skończyły swoją kadencję.

Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moja rodzina, której chciałem bardzo serdecznie podziękować. Jest dzisiaj tutaj ze mną moja siostra i małżonka. Były to piąte wybory, które musiały ze mną przeżyć. Zarówno chwile zwycięstw jak i porażki. Dziękuję Agnieszko za to, że jesteś i mnie wspierałaś. To moja żona powiedziała w lipcu "Jarek musisz!". Pewnie bez tych słów nie byłoby tak łatwo, dlatego dziękuję.

Jestem dumny, że w tym szczególnym roku jubileuszu stulecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości mogę stanąć na czele myślenickiego samorządu. Przyjmuję ten urząd przyznany mi przez mieszkańców Gminy Myślenice z wielką pokorą i wdzięcznością. Przed nami nowy rozdział w historii i nowa karta w dziejach samorządu Miasta i Gminy Myślenice.

Składając dzisiaj ślubowanie i podejmując się misji przewodzenia myślenickiej wspólnocie samorządowej deklaruję, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby miasto i gmina Myślenice rozwijało się z korzyścią dla jego mieszkańców.

Tak jak do tej pory w pracy posła na Sejm Rzeczpospolitej swoją pracowitością i uczciwością, będę codziennie starał się udowodnić, ze Państwa wybór był wyborem słusznym. Jako nowo wybrany burmistrz mieszkańców Gminy Myślenice jestem gotów wam służyć i być blisko ludzkich spraw - rodzin, seniorów, osób niepełnosprawnych i samotnych. Chcę być dobrym gospodarzem, dbać o równy miasta i wsi. Cieszę się, że tak liczna reprezentacja sołtysów bierze udział w inauguracji nowej kadencji samorządu gminnego.

Sytuacja naszej gminy jak powiedziała mi Pani skarbnik jest trudna, ale nie beznadzieja. Chciałem zapowiedzieć, że nawiążę współpracę przede wszystkim z rządem Rzeczpospolitej i Samorządem Wojewódzkim.

Szanowni Państwo. musimy pozyskiwać środki zewnętrzne na budowę i modernizację infrastruktury drogowej, społecznej, kulturalnej, edukacyjnej. Tak żeby to miasto i jego mieszkańcy mogli się rozwijać i czuć się docenieni.

Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i dobrego realizowania wszystkich zadań, które stoją dzisiaj przed samorządem gminnym. Praca samorządowca to służba, to troska o dobro wspólne. Dlatego liczę na dobrą współpracę z wami wszystkimi. Z Państwem, którzy dzisiaj rozpoczynacie pracę w nowej radzie miejskiej w Myśleniach.

Na koniec zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym dobro mieszkańców naszej gminy, naszego miasta leży na sercu. Bardzo serdecznie dziękuję.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)