Burmistrz Jarosław Szlachetka: Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i realizowania zadań stojących przed samorządem
Praca samorządowca to służba, to troska o dobro wspólne. Dlatego liczę na dobrą współpracę z wami wszystkimi. Z Państwem, którzy dzisiaj rozpoczynacie pracę w nowej radzie miejskiej w Myśleniach. Zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym dobro mieszkańców naszej gminy, naszego miasta leży na sercu
- w przemówieniu inaugurującym swoją pracę na stanowisku burmistrza mówił Jarosław Szlachetka
W Radzie Miejskiej wybranej na kadencję 2018-2023 zasiada 10 przedstawicieli KW Prawa i Sprawiedliwości, 9 z KW Macieja Ostrowskiego i 2 z KW Bez Układów. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybierali prezydium rady.
Przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach został Jan Podmokły z KWW Macieja Ostrowskiego. Po jego obu stronach zasiądą dwie wiceprzewodniczące; to Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego) i Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów).
W dalszej części sesji Jarosław Szlachetka odebrał od komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz złożył ślubowanie. Następnie wygłosił przemówienie w którym nie tylko dziękował rodzinie i współpracownikom, ale mówił o roli samorządowca i kierunku w jakim powinna podążać gmina. Zwrócił się również do wszystkich tworzących radę o dobrą współpracę na rzecz samorządu.
Burmistrz Jarosław Szlachetka: Pozwólcie Państwo, że na początek rozpocznę od podziękowań dla wszystkich wyborców, którzy wzięli udział w święcie demokracji jakim są wybory samorządowe. Chcę podziękować za tą ogromną frekwencję, jaką możemy się poszczycić. Możemy być dumni z naszych mieszkańców jako gmina Myślenice. Ta frekwencja to prawie 60%, za co chciałem wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Zarówno tym, którzy głosowali, tym którzy zostali wybrani i tym którzy startowali. Dziękuję za ponad 11 tys. głosów, bo to historyczny wynik jaki osiągnął kandydat startujący do tej pory na urząd burmistrza Myślenic.
Chciałem podziękować w tym miejscu zespołowi osób z którymi przyszło mi pracować w ostatnich czterech latach w samorządzie wojewódzkim i jako poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej za to, że mnie wspierali i że tworzyliśmy drużynę. Zarówno osobom w radzie miejskiej i radzie powiatu, które wczoraj skończyły swoją kadencję.
Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moja rodzina, której chciałem bardzo serdecznie podziękować. Jest dzisiaj tutaj ze mną moja siostra i małżonka. Były to piąte wybory, które musiały ze mną przeżyć. Zarówno chwile zwycięstw jak i porażki. Dziękuję Agnieszko za to, że jesteś i mnie wspierałaś. To moja żona powiedziała w lipcu "Jarek musisz!". Pewnie bez tych słów nie byłoby tak łatwo, dlatego dziękuję.
Jestem dumny, że w tym szczególnym roku jubileuszu stulecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości mogę stanąć na czele myślenickiego samorządu. Przyjmuję ten urząd przyznany mi przez mieszkańców Gminy Myślenice z wielką pokorą i wdzięcznością. Przed nami nowy rozdział w historii i nowa karta w dziejach samorządu Miasta i Gminy Myślenice.
Składając dzisiaj ślubowanie i podejmując się misji przewodzenia myślenickiej wspólnocie samorządowej deklaruję, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby miasto i gmina Myślenice rozwijało się z korzyścią dla jego mieszkańców.
Tak jak do tej pory w pracy posła na Sejm Rzeczpospolitej swoją pracowitością i uczciwością, będę codziennie starał się udowodnić, ze Państwa wybór był wyborem słusznym. Jako nowo wybrany burmistrz mieszkańców Gminy Myślenice jestem gotów wam służyć i być blisko ludzkich spraw - rodzin, seniorów, osób niepełnosprawnych i samotnych. Chcę być dobrym gospodarzem, dbać o równy miasta i wsi. Cieszę się, że tak liczna reprezentacja sołtysów bierze udział w inauguracji nowej kadencji samorządu gminnego.
Sytuacja naszej gminy jak powiedziała mi Pani skarbnik jest trudna, ale nie beznadzieja. Chciałem zapowiedzieć, że nawiążę współpracę przede wszystkim z rządem Rzeczpospolitej i Samorządem Wojewódzkim.
Szanowni Państwo. musimy pozyskiwać środki zewnętrzne na budowę i modernizację infrastruktury drogowej, społecznej, kulturalnej, edukacyjnej. Tak żeby to miasto i jego mieszkańcy mogli się rozwijać i czuć się docenieni.
Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i dobrego realizowania wszystkich zadań, które stoją dzisiaj przed samorządem gminnym. Praca samorządowca to służba, to troska o dobro wspólne. Dlatego liczę na dobrą współpracę z wami wszystkimi. Z Państwem, którzy dzisiaj rozpoczynacie pracę w nowej radzie miejskiej w Myśleniach.
Na koniec zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym dobro mieszkańców naszej gminy, naszego miasta leży na sercu. Bardzo serdecznie dziękuję.