Dzieje się w Pcimiu!

Region 27 kwietnia 2021 Wydanie 16/2021
Dzieje się w Pcimiu!

Ostatnie tygodnie to dobry czas dla gminy Pcim, która prężnie działa i rozwija się na wielu obszarach, dbając o to, by mieszkańcom żyło się lepiej.

Początkiem miesiąca ogłoszony został przetarg na budowę długo wyczekiwanego ronda w Pcimiu, który zakończył się 21 kwietnia. Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło 11 ofert, z których zostanie wyłoniony wykonawca. Drugim przetargiem, który rozpoczyna proces realizacji ważnej dla gminy Pcim inwestycji, jest przetarg na budowę nowego przedszkola w Stróży. Zostanie ono sfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego jeszcze w ubiegłym roku Gmina Pcim otrzymała ponad 5 milionów złotych.

Kwiecień to nie tylko czas istotnych działań, ale i znaczących spotkań. Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk odbył dwie ważne rozmowy – pierwszą w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, drugą z wojewodą Łukaszem Kmitą. „Rozmowy dotyczyły budowy nowej szkoły w Trzebuni, a ściślej możliwości finansowania, które pozwoli wykonać pierwszy etap tej inwestycji” – czytamy w mediach społecznościowych wójta.

Gmina Pcim o swoich działaniach informuje nie tylko poprzez stronę internetową czy social media, ale także w Biuletynie Informacyjnym Gminy Pcim, który ukazał się w ubiegłym tygodniu. Można znaleźć go w sklepach na terenie gminy.

Alicja Dzierżęga