Dziewiąte Walki Sceniczne oraz 1000 i jedna noc

Dziewiąte Walki Sceniczne oraz 1000 i jedna noc

Oryginalny pomysł na imprezę sceniczną, który się przyjął tak dalece, że obchodzi właśnie dziewiąte urodziny. Kto by tak nie chciał? Ten sukces nazywa się Przegląd Walk Scenicznych i od zarania odbywa się na deskach sceny Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie.

Zawsze towarzyszy temu przeglądowi jakiś lejtmotyw i zawsze również punktem kulminacyjnym mini- spektakli poszczególnych zespołów jest sekwencja, albo nawet kilka sekwencji walki. Wygrywają ci, którym udaję się połączyć grę aktorską, sprawność fizyczną i poczucie humoru, bo od zawsze również była to impreza kierowana do ludzi, którzy lubią się uśmiechać. Mieliśmy już w przeszłości edycję przeglądu, gdzie królowały „Płaszcze i szpady”, były „Gwiezdne Wojny, były walki żywcem wzięte ze słynnych dzieł filmowych. Tym razem powiało kulturą Bliskiego Wschodu.

Nie brakowało zatem latającego (chociaż niezbyt wysoko tym razem) dywanu, czarodziejskiej lampy Alladyna, Alla i jego Baby, okrutnego i dającego upust swoim chuciom Sułtana, oraz historii Ptaka o szmaragdowym upierzeniu, która przerodziła się w pewnym momencie w narrację o nieco włosko- mafijnym charakterze. A jakby tego było mało, to w przerwach między pokazami grup aktorskich wystąpiła Agnieszka Sobańska z tańcem, który w ten październikowy wieczór podniósł temperaturę otoczenia o co najmniej 30 stopni. Przeglądowi towarzyszyły również - Baśniowe rozgrywki z Myślenickim Klubem Fantastyki, Bliskowschodnie warsztaty kulinarne z Gospodyniami SGW w Głogoczowie. Do zobaczenia za rok na X Przeglądzie Walk, który będzie swoistym podsumowaniem całej dekady, bo jak zapowiedział spiritus movens całego cyklu, Leszek Galica tematyka walk będzie tym razem dowolna.

Wyniki IX Przeglądu Walk Scenicznych „Baśnie z tysiąca i jednej nocy”

1. Teatr Walki Leszka Galicy 2. Slobodni Sermiari (Słowacja - Bańska Bystrzyca) 3.Powrót Bractwa Śródziemia 4. Szkoła Szermierki Teatr Walki

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).