Kilometr od strefy

28 czerwca 2007 Wydanie 23/2007
Kilometr od strefy
Pierwszy etap budowy obejmie odcinek o długości 1000 metrów

Ruszyły prace związane z budową nowej drogi prowadzącej do strefy przemysłowej na Dolnym Przedmieściu. Powstający odcinek będzie miał długość 1000 metrów, a jego koszt wyniesie 2 miliony złotych.

Inwestycja jest kolejnym etapem zagospodarowania strefy w niezbędną infrastrukturę techniczną. Koszt budowy pierwszego odcinka drogi o długości 1000 metrów oszacowano na niespełna 2 mln zł. Droga będzie dostosowana do przejazdu samochodów osobowych i ciężarowych. Ponadto, zostanie wyposażona w system odwadniający i zabezpieczający ruch.

Budowa ma na celu przede wszystkim usprawnienie komunikacji samochodowej, tak aby strefa przemysłowa była ogólnie dostępna, zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na koniec lipca. Docelowo droga prowadząca do strefy ma mieć długość 1250 metrów.

Rozwój strefy „Dolne Przedmieście” to jeden z priorytetów polityki władz samorządowych Miasta i Gminy Myślenice, które liczą na to, że dzięki tworzonym miejscom inwestycyjnym, inwestorzy krajowi i zagraniczni dla których udogodnienia infrastrukturalne są jednym z najważniejszych czynników decydujących o rozpoczęciu działalności w danym miejscu, zaczną postrzegać na mapie inwestycyjnej Myślenice, jako miejsce z dużym potencjałem gospodarczym.

p.jag