Kryształowe gospodynie z Głogoczowa

Kultura 9 stycznia 2015 Wydanie 1/2015
Kryształowe gospodynie z Głogoczowa
Kryształowe gospodynie z Głogoczowa

Statuetka „Kryształy Soli”, która jest wyrazem uznania władz województwa dla tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas dla budowania wspólnego dobra trafiła do rąk gospodyń z Głogoczowa. Nagroda ma charakter honorowy

Nagrodzone Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Głogoczowa, jest jedynym reprezentantem naszego powiatu i otrzymało statuetkę z rąk ministra pracy i polityki społecznej, Władysława Kosiniaka-Kamysza i marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy.

- Gdyby nie trzeci sektor, nie byłoby dzisiaj takiej dumy i satysfakcji z 25-lecia demokracji w Polsce. Tak jak prezydent Bronisław Komorowski twierdzę, że to, co udało się nam w ostatnim ćwierćwieczu najbardziej, to właśnie organizacje pozarządowe – mówił w trakcie uroczystej gali minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

Grand Prix konkursu „Kryształy Soli 2014” otrzymała Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych. Co ciekawe, w ramach jednego z projektów realizowanych przez  fundację powstało właśnie Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie.

Obydwie organizacje zostały nagrodzone w tej samej kategorii: „Aktywizacja społeczna i obywatelska”.

Stowarzyszenie Gospodyń z Głogoczowa zostało docenione za unikalne połączenie działań na rzecz propagowania kultury ludowej, pielęgnowanie tradycji regionalnej, integracji i aktywizacji społeczności lokalnej oraz kreowania i promocji przedsiębiorczych postaw.

W ramach podziękowań gospodynie wręczyły ministrowi oraz marszałkom, książkę kucharską ze swoimi świątecznymi przepisami. W krótkiej wymianie zdań pod zdjęciem, oprócz świątecznych pozdrowień, minister obiecał skorzystać wraz z żoną z przepisów i napisać jak dania się udały.

Agnieszka Węgrzyn
Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie